Facebook Google+ Twitter

Powstają kolejne mieszkania energooszczędne z dopłatami NFOŚiGW

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-10-22 10:18

Kolejne energooszczędne osiedle spełniające surowe wymogi NFOŚiGW powstaje w Krakowie. Po pierwszej w Polsce, energooszczędnej inwestycji Borkowska B1 i B2, przyszedł czas na Halszki 28A. Inwestorem obu inwestycji jest Wawel Service.

Inwestycja Halszki 28 to nowoczesny, energooszczędny wielorodzinny budynek mieszkalny. Znajdą się tutaj 94 mieszkania o powierzchniach od 30 do 80 metrów kwadratowych. Wszystkie lokale w tym pięciokondygnacyjnym budynku posiadać będą balkony, a mieszkania usytuowane na parterze – ogródki. Projektując inwestycję nie zapomniano o posiadaczach samochodów - przewidziano tu podziemny parking wraz z miejscami garażowymi oraz zewnętrzne miejsca parkingowe. W inwestycji zainstalowana zostanie również cichobieżne windy łącząca garaż oraz wszystkie piętra budynku. Dodatkowo w podziemiach inwestycji zostaną zlokalizowane komórki lokatorskie.

Warto podkreślić, że zainteresowani zakupem mieszkania w energooszczędnym budynku mogą starać się o dopłaty do kredytu hipotecznego, w ramach programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Bezzwrotna dopłata do kredytu hipotecznego wynosi 11 tys. złotych.

Energooszczędne mieszkania przy ul. Halszki 28A poprzez zastosowane rozwiązania projektowe i techniczne będą eksploatowane przy mniejszym, niż w przypadku tradycyjnego budownictwa, zużyciu energii. W inwestycji zostanie zainstalowany system rekuperacji, czyli odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz budynku. Oznacza to nie tylko mniejsze koszty utrzymania lokum (o ponad 30%), ale także większy komfort - mieszkanie wolne od alergenów oraz doskonały mikroklimat wnętrz zimą i latem. Roczne zużycie energii, jak informują inwestorzy nie będzie przekraczać 40 kWh na 1 mkw.

Halszki 28A powstanie u zbiegu ulic Halszki i Wysłouchów na krakowskim Kurdwanowie. To jedna z ciekawszych lokalizacji pod względem skomunikowania z resztą miasta. Mieszkańcy tej części Krakowa korzystają z doskonale rozwiniętej infrastruktury osiedlowej, nie brakuje tu również miejsc dla miłośników przyrody i aktywności sportowej.

Ceny zaczynają się już od 4999 zł/mkw. Termin oddania inwestycji: I kwartał 2016 roku.


* * *
Wawel Service Sp. z o.o. jest jednym z wiodących polskich deweloperów. Od swojego powstania, w 1992 roku firma sprzedała ponad 3 tysiące mieszkań w Krakowie i Warszawie. Specjalizuje się w rodzinnych, bezpiecznych i funkcjonalnych osiedlach, choć w swoim portfolio ma także pojedyncze obiekty. Dba o estetykę swoich inwestycji, projektując także przestrzeń wokół nich.
(Marta Czajka)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.