Facebook Google+ Twitter

Powstają ośrodki odwykowe dla internautów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-03 08:30

Ponad 24 miliony młodych Chińczyków jest uzależnionych od serfowania w sieci. Władze wypowiedziały walkę z nałogiem. W efekcie w Państwie Środka powstaje coraz więcej ośrodków odwykowych.

Sytuacja jest niepokojąca. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Młodzieżowe Stowarzyszenie Internautów afiliowane przy Lidze Młodzieży Komunistycznej - młodzież w wirtualnej sieci spędza po kilkanaście godzin dziennie.

Chińskie Ministerstwo Zdrowia w ubiegłym roku nie zgodziło się na wpisanie uzależnienia od internetu na listę zaburzeń psychicznych.

Dyskusja na temat metod stosowanych w leczeniu uzależnień internetowych rozgorzała w Chinach w ubiegłym roku po śmierci nastolatka w jednym z ośrodków leczących tego typu uzależnienia.

Okazało się, że jedną z metod leczenia - wcale nie najbardziej kontrowersyjną - jest zamykanie uzależnionych internautów w ośrodkach wychowawczych, gdzie panował wojskowy rygor.

Chińskie media ujawniły, że w ponad 300 ośrodkach uzależnione od internetu dzieci i młodzież leczono elektrowstrząsami. Po tych doniesieniach Ministerstwo Zdrowia Chin zabroniło stosowania elektrowstrząsów wobec internautów argumentując, że do tej pory nikt nie dowiódł skuteczności tej terapii.

Ostanie badania wskazujące, że w Chinach ponad 24 miliony młodych uzależniło się od internetu, przeprowadzono na grupie ponad 7000 internautów w wieku od 6 do 23 lat. 14 proc. z nich - w opinii analityków stowarzyszenia - wykazuje oznaki „poważnego uzależnienia".

Osoby z tej grupy przed ekranem komputera spędzają co najmniej dwie godziny dziennie. Według chińskich naukowców dzieci i młodzież nie powinny korzystać z internetu dłużej niż 70 minut w ciągu doby. W Chinach z Internetu korzysta 338 mln osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.