Facebook Google+ Twitter

Powstają Planty Śląskie

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-09-26 11:14

W przyszłym roku, w samym sercu aglomeracji górnośląskiej, powstanie jedno z największych i najnowocześniejszych osiedli mieszkalnych w regionie.

 

Jego projekt nawiązuje do angielskiej koncepcji miast-ogrodów. Planty Śląskie położone tuż przy Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku będą jedynym miejscem w Polsce, którego mieszkańcy wybiorą swoich sąsiadów. Wczoraj odbyła się premierowa prezentacja powstającego osiedla. Fot. Archiwum DZ

- Decyzja o wyborze domu jest jedną z najważniejszych w życiu. Lokalizacja, estetyka i funkcjonalność domu są tymi elementami, do których przywiązujemy największą wagę, ale to sąsiedztwo decyduje o jakości życia - mówi Jarosław Kubica, prezes Nestin Polska, dewelopera inwestycji. - Planty Śląskie są pierwszym osiedlem w Polsce, gdzie już na etapie projektu mieszkańcy osiedla będą mogli zadbać również o ten najistotniejszy element. Na powierzchni blisko 4 ha zaplanowano budowę 50 domów szeregowych i wolnostojących oraz dwóch apartamentowców. Na powierzchni 340 metrów kwadratowych powstanie bezpieczny i atrakcyjny plac zabaw dla dzieci. Teren osiedla będzie ogrodzony, a bezpieczeństwo mieszkańców zapewni całodobowy monitoring. Jesienią 2007 r. do użytku zostanie oddanych 11 domów wolnostojących oraz 8 w zabudowie szeregowej. Zarezerwowano już 40 procent tych budynków.

Osiedle powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie WPKiW w odległości kilku minut jazdy samochodem od Drogowej Trasy Średnicowej, autostrady A4, czy katowickiego ronda. Autorem projektu Plant Śląskich - osiedla-ogrodu - jest polska pracownia architektoniczna Konior Studio. (bs)

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.