Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3986 miejsce

Powstaje film "Bogowie" o Zbigniewie Relidze. Rolę profesora zagra Tomasz Kot

Od kilku tygodni trwają zdjęcia do najnowszego filmu Łukasza Palkowskiego. "Bogowie" to historia opowiadająca o dwóch latach życia młodego Zbigniewa Religi.

 / Fot. Tomasz Jodłowski/PolskapresseZbigniew Religa był jednym z najwybitniejszych polskich kardiochirurgów. To on dokonał pierwszego w Polsce przeszczepu serca w 1985 roku, obalając ówczesne uprzedzenia. Zmarł 8 marca 2009 roku.

"Bogowie" to film o dwóch latach z życia młodego Religi, a konkretniej latach 1983-85. To czas pracy Religi w Klinice Kardiochirurgii w Zabrzu, gdzie dokonał pierwszego w kraju przeszczepu serca. "To pełnokrwista historia. Jest w niej bunt młodych przeciw starym, trudna historia rodzinna i ważne pytania bioetyczne" - mówi dla Gazety Wyborczej producent obrazu o pierwszym w Polsce udanym przeszczepie serca.

W rolę głównego bohatera wcielił się Tomasz Kot. "To ciekawa, barwna i charyzmatyczna postać oraz ważna historia, która domaga się opowiedzenia. Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności za tę rolę" - mówi aktor Gazecie Wyborczej. "Ale to także rola ważna dla mnie prywatnie. Od kilku lat próbuję przekręcić nurt komediowej rzeki, który mocno mnie porwał. Od skończenia serialu "Niania" cztery lata temu chciałem się odsunąć od lekkich seriali, odrzuciłem kilka propozycji. I dobrze się stało, bo kiedy dostałem telefon z tą propozycją, nie byłem zajęty. Mogłem spokojne i rzetelnie przez pół roku przygotowywać się do roli".

U boku Tomasza Kota zagrają między innymi Jan Englert, Kinga Preis, Magdalena Czerwieńska czy Rafał Zawierucha. Premiera filmu przewidziana jest na jesień 2014 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobra wiadomość.
Mam przed oczami zdjęcie, na którym widać siedzącego,i męczonego, po wielogodzinnej operacji profesora, obok, na stole leży jeszcze pacjent, a w rogu sali śpi asystent. Niesamowite emocje bardzo statycznego ujęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.