Facebook Google+ Twitter

Powstaje koalicja przeciw prześladowaniu chrześcijan

Niemcy, Polska i Włochy wzywają Unię Europejską do wspólnej walki z represjami i aktami terroru.

 / Fot. PAP/EPAJak informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita", w najbliższych dniach ma być gotowe pismo, w którym niektóre państwa europejskie zwracają się do szefa unijnej dyplomacji Catherine Ashton o lepszą koordynację i stanowczość działań mających na celu zapobieżenie prześladowaniom wyznawców Chrystusa. Inicjatorami listu są Polska i Włochy.

Przywoływany przez gazetę szef polskiego MSZ Radosław Sikorski zwraca uwagę, że w sytuacji, gdy władze państw muzułmańskich domagają się przestrzegania praw mniejszości islamskiej w Europie, kraje europejskie mają takie same prawo wymagać od tamtych przestrzeganie praw mniejszości na ich terenie. Wśród czynników wpływu na władze państw, na terenie których dochodzi do represji, wymienia się przede wszystkim ograniczenie, a w skrajnych wypadkach - wstrzymanie pomocy finansowej; tego rodzaju głosy wysuwali ministrowie spraw zagranicznych Niemiec i Włoch.

Przypomnijmy, że temat prześladowań chrześcijan powrócił po tragicznych w skutkach zamachach, do których doszło w Bagdadzie i Aleksandrii między 30 grudnia a 1 stycznia. Szacuje się jednak, że każdego dnia represje ze strony władz państwowych lub społeczności dotykają aż 300 mln chrześcijan.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (45):

Sortuj komentarze:

Za chrześcijan czy katolików? :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu nic nie dadzą poronione ustawodawstwo. Chrześcijanie zwyczajnie nie mają "jaj", aby walczyć o szacunek dla swojej religii. Nie trudno zgadnąć kto się do kogo dostosuje, gdy to Europejczycy trzęsą portkami przed nieustraszonymi muzułmanami. W przeciwieństwie do wyznawców islamu, chrześcijanie nie traktują swojej wiary poważnie i nikt nie chce zostać męczennikiem w obronie religii.
Obecni tu chrześcijanie mogą racjonalizować, twierdząc, że są po prostu normalni w porównaniu z tymi krwiożerczymi Arabami, ale faktem jest, że jeśli wyznajecie jakąś religię, to jej założenia powinny być dla was ważniejsze niż życie "doczesne", przecież wierzycie w zaświaty i nagrodę po śmierci za przykładne życie (niektórzy z was twierdzą, że tylko to was powstrzymuje od egoistycznych zbrodni). Jeśli jest inaczej, to zwyczajnie jesteście pozerami, łaknącymi aprobaty społecznej od większości też chcącej uchodzić za chrześcijan.

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Człek dojrzały to taki, który nie ma potrzeby ni chęci sam się oszukiwać

...To może powinien pan przestać?

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 11.01.2011 21:12

Ja sądzę, że na czele koalicji powinny stanąć znane ze swej wszechogarniającej tolerancji DO Jadwiga Kowalczyk i Stefania Najsarek. I od razu muzułmanie położyliby uszy po sobie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Ratomir Wilkowski - "W takim razie całe szczęście, że nasze pojecie zdrowia jest różne..."

Człek dojrzały to taki, który nie ma potrzeby ni chęci sam się oszukiwać, Ratomirze. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

>Jerzy Adamiak: Pretekstem może być każdy zmyślony powód do draki

Pewnie tak, ale nie każdy równie dobry...

> a że ludziki często wybierają jakąś religię, to naprawdę nie jest żadnej religii wina, ni zasługa.

Co nie zmienia faktu, że jedne religie (jak każda ideologia) bardziej się do tego nadają (bardziej sprzyja szerzeniu nietolerancji i szowinizmu) niż inne...

> No i zdrowy na umyśle ludzik bez powodu paluszkiem w bamboszku nie kiwnie - wszystko robi z chęci zysku.

W takim razie całe szczęście, że nasze pojecie zdrowia jest różne...

=============

> Adam Degler: Dlatego łatwo przychodzi im też zbywanie idiotycznymi komentarzami faktu prześladowań chrześcijan w innych krajach.

A innym łatwo przychodzi zbywanie idiotycznymi komentarzami faktu prześladowań mniejszości wyznaniowych nie tylko w innych krajach ale i we własnym, tylko dla tego że nie są to chrześcijanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Adam Degler - "Dlatego łatwo przychodzi im też zbywanie idiotycznymi komentarzami faktu prześladowań chrześcijan w innych krajach."

A jak można skomentować jęczenie pajaca, który chciał wybrać miód z ula i teraz drze mordę, że pszczoły żądlą broniąc dostępu?

"To jakaś plaga..."
Owszem, ta plaga ma nawet nazwę: "moja religia jest słuszna, bo mojsza!"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska jest krajem częściowo wyznaniowym, bo część społeczeństwa wyznaje swoiste credo: wszystkiemu winni - do wyboru:
- kler
- Żydzi
- PiS lub Jarosław Kaczyński.

Jako talibowie polscy, są też przekonani, że morderca z Łodzi, który zabił pracownika biura poselskiego PiS chciał zabić Niesiołowskiego. Dlatego łatwo przychodzi im też zbywanie idiotycznymi komentarzami faktu prześladowań chrześcijan w innych krajach. To jakaś plaga...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pretekstem może być każdy zmyślony powód do draki, a że ludziki często wybierają jakąś religię, to naprawdę nie jest żadnej religii wina, ni zasługa.

No i zdrowy na umyśle ludzik bez powodu paluszkiem w bamboszku nie kiwnie - wszystko robi z chęci zysku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

> a dlaczego, Ratomirze, nie poszedłeś z myśleniem krok dalej?- krok szerzej?

Bo niektórzy do właściwych wniosków czasem winni dojść sami?

> Mnie mówi wyraźnie, że to nie religia jest winna, nie rasa, tylko coś zupełnie innego, a wyznanie, kształt nosa czy kolor skóry jest tylko pretekstem do agresji

Jak wyżej/niżej - religia szczególnie może być tym pretekstem, przy czym monoteizm zdecydowanie bardziej niż np. politeizm czy panteizm...

> Ano taki, że ludziki na podobieństwo innych zwierzątek tłuką się nawzajem o koryto

Sek w tym, że w przypadku takich zwierząt jak ludzie, tłuką się one czasem nawet bez powodu jakim jest dostęp do koryta (czasem wystarczy sam pretekst)...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.