Facebook Google+ Twitter

Powstaje plan ratunkowy dla Centrum Zdrowia Dziecka

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, którego inwestycję podjęto w 1973 roku i zakończono w 1991 r., po 20 latach pracy zaczyna chylić się ku upadkowi. Czy 200-milionowy dług może zniszczyć ten wielkiej wagi szpital?

 / Fot. Cezary Piwowarski/CC 3.0Centrum Zdrowia Dziecka (CZD) to sztandarowy szpital dziecięcy w Polsce. Oczko w głowie władz PRL, chyli się ku upadkowi. Dług szpitala przekracza 200 mln złotych i nie ma chętnych na jego pokrycie. Rząd nie chce tego zrobić, ministerstwo zdrowia także i NFZ również. A dług z każdą chwilą coraz większy. Eksperci CZD siedzą obecnie nad planem ratunkowym. Minister Arłukowicz dał czas na to do 21 września br.

Tymczasem wiceminister zdrowia jest zdania, że dług generuje kadra Centrum Zdrowia Dziecka. Któż to słyszał, żeby nad jednym łóżkiem dziecka w szpitalu, stało czterech pracowników. Dyrektor broni idei zatrudnienia i twierdzi, że 1732 pracowników CZD to nie rozrzutność pieniędzy, a zwyczajna konieczność kadry.

Wiceminister zdrowia, Sławomir Neumann w programie "Jeden na Jeden" w TVN24, mówiąc o Centrum Zdrowia Dziecka - stoi przy swoim: "Nie spotkałem się jeszcze w Polsce z tym, żeby nad jednym łóżkiem stały cztery osoby, a taka jest tam statystyka".

W opinii wiceministra - ogromne zadłużenie szpitala to m.in. efekt zbytniego przerostu etatów, a dyrektor Janusz Książyk, powinien wreszcie przedstawić "konkretny plan naprawczy", a nie same "ogólniki".

Wiceminister Sławomir Neumann powiedział w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim, że prof. Janusz Książyk, dyrektor szpitala powinien w końcu "wziąć się do pracy", bo od kilku miesięcy, gdy został powołany na stanowisko dyrektora CZD, niczego specjalnie nie pokazał - czytamy w serwisie [z]http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/nie-spotkalem-sie-zeby-nad-jednym-lozkiem-staly-cztery-osoby,276109.html;TVN24[/a].

Dyrektor Janusz Książyk odpowiada ministrowi Bartoszowi Arłukowiczowi, że to nie zatrudnienie i pensje generują problemy szpitala. Minister zaś, na wczorajszej konferencji prasowej podkreślał konieczność "dostosowania CZD do realnych warunków funkcjonowania".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak widać sprawa CZD link nie utknęła w martwym punkcie. Oby tylko na dyskusji się nie skończyło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.