Facebook Google+ Twitter

Powstaje plan zarządzania Starym Miastem. Zgłoś swoje propozycje!

Podziemne parkingi na Starówce? A może pieszy most łączący okolice Zamku z Parkiem Praskim i zoo? Ratusz przygotował dla UNESCO projekt planu zarządzania warszawskim Starym Miastem.

Rynek Starego Miasta w Warszawie / Fot. MM, własność publiczna Projekt planu zarządzania to dokument strategiczny, jaki muszą posiadać wszystkie obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Plan warszawski, budowy oprócz parkingów i pieszego mostu, zakłada m.in. wytyczenie tras spacerowych na Starówce oraz montaż windy łączącej Podzamcze ze szczytem Skarpy Warszawskiej; winda ta umożliwiłaby swobodny ruch osobom niepełnosprawnym.

Strategia ma ponadto określać, które ulice i kamienice będą remontowane w pierwszej kolejności. Dokument informuje też o konieczności opracowania planu zagospodarowania dla całego Starego Miasta.

Władze miasta nie będą jednak podejmować decyzji samodzielnie. Każdy mieszkaniec Warszawy może wziąć udział w spotkaniu i wskazać zmiany, jakich oczekuje na Starówce. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę o godz. 17 w Pałacu Ślubów na pl. Zamkowym 6. Następne przewidziane jest na 24 marca.

Uwagi do planu można także składać drogą elektroniczną, przesyłając je na adres konsultacje@um.warszawa.pl.

Czytaj także: Jak przed stu laty. Ogród Krasińskich w Warszawie czeka rewaloryzacja

Źródło: zyciewarszawy.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

adam32
  • adam32
  • 18.03.2011 17:45

Co to jest plan zarządzania, czym to się różni od planu zagospodarowania? Bo jeśli to będzie coś podobnego do tego http://planyzagospodarowania.pl/plan/mazowieckie/warszawa/warszawa/warszawa/27447 to i tak nie będzie wiadomo o co chodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.