Facebook Google+ Twitter

Powstaje serial o Eugeniuszu Bodo. Telewizja Polska wyemituje go w przyszłym roku

13-odcinkowy serial poświęcony Eugeniuszowi Bodo wyemituje wiosną 2016 r. TVP 1. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 26 maja. Kręcone są w 300 lokalizacjach, m.in. w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Żyrardowie.

 / Fot. Piotr Smoliński/AIPW roli Eugeniusza Bodo widzowie zobaczą dwóch aktorów: Antoniego Królikowskiego i Tomasz Schuchardta. Jako pierwszy na ekranie pojawi się Królikowski.

– W pierwszej połowie filmu opowiadam o dojściu do sławy przez Eugeniusza, o pracy, którą musiał poświęcić, żeby wejść na szczyt. I kiedy wchodzi na szczyt, to w zasadzie wtedy pałeczkę przejmie Tomek. Zapewniam, że te odcinki, które będą z moim udziałem, czyli to dochodzenie do sławy, do tego splendoru, z jakim musiał się borykać Eugeniusz Bodo, to równie ciekawa historia, jak ta, o której będziemy opowiadać już w drugiej części tego serialu – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Antoni Królikowski.

W piątym odcinku Królikowskiego zastąpi Tomasz Schuchardt. Aktor nie zazdrości jednak młodszemu koledze – na Królikowskim ciąży bowiem odpowiedzialność za bardzo dobre rozpoczęcie serialu. Nie ukrywa, że momentami ma wrażenie, że to jemu będzie trudniej.

– Serial na razie ma takie założenie, żeby każdy kolejny odcinek coraz bardziej go napędzał i powinno się w każdym kolejnym odcinku coraz więcej dziać. Stąd, jeżeli jestem drugi, to teoretycznie mam właśnie coraz trudniej, bo na starcie wskakuję na jakiś poziom. Powinienem kontynuować to, co Antek zaczął. Ale z drugiej strony będę już wiedział, co on zaczął. I myślę, że zarówno jedna sytuacja, czyli moja, jak i druga, czyli Antka, ma swoje bardzo duże plusy i bardzo duże minusy – mówi Tomasz Schuchardt.

Czytaj także: Co nowego w kinie? W piątek zobaczymy pięć premier. Wśród nich filmy "Pikesle" i "Klucz do wieczności"


Produkcja trafi na antenę TVP1 wiosną 2016 roku. Zaplanowano 13 odcinków. Dotychczas serial kręcono już we Wrocławiu i w Łodzi.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dawno nie było w TVP przeglądu filmów w których grał Eugeniusz Bodo, tymczasem powstaje o nim serial. Aktorzy zapewne podobni do tej postaci? Mnie z wyglądem Bodo kojarzy się z ekranów telewizyjnych reklam od dawna prezenter . Zygmunt "Wizir" Chajzer ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.