Facebook Google+ Twitter

Powstaje Związek Zawodowy Pracowników Pomocy Społecznej

Z inicjatywy środowiska pracowników socjalnych województwa śląskiego powstaje nowa organizacja związkowa - Związek Zawodowy Pracowników Pomocy Społecznej.

Sonda

Czy potrzebny jest Związek Zawodowy Pracowników Pomocy Społecznej?

Związek Zawodowy Pracowników Pomocy Społecznej chce skupić wszystkich zainteresowanych pracowników socjalnych i pracowników jednostek pomocy społecznej. Jak wynika z wiadomości przekazanych przez osoby, które tworzą grupę inicjatywną - ważną dla nich sprawą jest, by tworzyć realną organizację opiniodawczą, dbającą o interesy zawodowe osób pracujących w jednostkach pomocy społecznej.

Działalność nowy związek chce oprzeć na współpracy z Federacją Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej, która jest ogólnokrajową organizacją członkowską OPZZ.

Osoby zakładające związek piszą, że nie znajdując oparcia w Polskim Towarzystwie Pracowników Socjalnych chcą do końca stycznia 2009 r. powołać związek zawodowy, w lutym złożyć dokumenty do KRS i w marcu zacząć oficjalną działalność.

Biorąc pod uwagę dużą liczbę osób zatrudnionych w placówkach pomocy społecznej w całym kraju zauważam, że może powstać Związek odgrywający istotną rolę jako partner społeczny dla lokalnych samorządów oraz nowy partner w dialogu z władzami kraju.

Szczegóły

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

http://www.ops.pl/news.php?id=17384

Coś nowszego na temat tej inicjatywy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.