Facebook Google+ Twitter

Powstał pierwszy portal dla Polaków rozsianych po UE

NaszŚwiat.net to pierwszy portal dla Polaków mieszkających w Unii Europejskiej. Jest to miejsce spotkań naszych rodaków, którzy z różnych powodów wyprowadzili się z Polski.

 / Fot. ScreenTwórcą portalu www.naszswiat.net, i to może wielu zaskoczyć, jest włoskie wydawnictwo Stranieri in Italia, od wielu lat specjalizujące się w prasie obcojęzycznej. W chwili obecnej wydaje ono 20 tytułów w różnych językach, w tym dwutygodnik dla Polaków we Włoszech "Nasz Świat" oraz miesięcznik dla Polaków w Wielkiej Brytanii, „The Polish Observer”. Strona dla Polaków w UE została opracowywana przez polską redakcję. Jej głównym celem jest wytłumaczenie, w sposób jasny i przejrzysty, często zawiłych i niezrozumiałych praw obowiązujących w kraju osiedlenia.

– Dzięki wieloletnim doświadczeniom, nabytym podczas pracy dla i z cudzoziemcami, już od pewnego czasu myśleliśmy o stworzeniu portalu dla Polaków żyjących we Włoszech. Jednak, w związku z ukazaniem się od października 2007 roku miesięcznika dla Polaków w Wielkiej Brytanii, wspólnie z wydawcą zadecydowaliśmy się na stworzenie nowego portalu dla Polaków mieszkających w całej Unii – powiedziała Danuta Wojtaszczyk, jedna z redaktorek. – W ten sposób zostanie wypełniona luka. Do tej pory nie powstała podobna strona, dzięki której nasi rodacy z całej UE mogliby wymieniać się poradami i rozmawiać - dodała.

Nie będzie to jednak strona typowo poradnikowa. Dużo miejsca zajmować będą historie naszych rodaków, którym się powiodło na obczyźnie oraz tych, do których szczęście się nie uśmiechnęło. Każdy z internautów będzie mógł także dołożyć swoje "trzy grosze”, umieścić komentarze dotyczące życia i pracy za granicą. W dziale „Nie przegap” zamieszczane będą najnowsze informacje o różnego rodzaju imprezach organizowanych przez instytucje polskie, stowarzyszenia polonijne lub prywatne osoby, z myślą o i dla Polaków.

Portal NaszŚwiat.net powstał kilka dni temu i do dzisiaj już kilkaset osób go odwiedziło, a to dzięki stronie
wydawnictwa - www.stranieriinitalia.it.

W chwili obecnej zamieszczane są informacje dotyczące życia i pracy we Włoszech i w Zjednoczonym Królestwie, ale w miarę rozwoju, portal zostanie rozszerzony o wiadomości z kolejnych państw Wspólnoty Europejskiej.
Już niedługo strona NaszŚwiat.net wzbogaci się również o forum, dzięki któremu wszyscy będą mieli okazję wymienić się swoimi emigracyjnymi doświadczeniami...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

as
 • as
 • 25.01.2011 12:51

rozmowa kwalifikacyjna po angielsku MOZNAgo SCIAGNAC Z EPROFESS.PL SAMA Z NiegoKORZYSTAM W SWOJEJ PRACY BIUROWEJ

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 13.06.2008 19:26

Tyle, to ja przeczytalem... Mi chodzi o tytul, ktory wprowadza w blad. To, ze w tresci materialu jest wzmianka, ze ktos tam PLANUJE dolaczyc i inne kraje, to wcale nie zmienia postaci. Bo co, kiedy tworcy nie dotrzymaja slowa? Tytul jednoznacznie wskazuje, ze on juz jest (ten portal) dla wszystkich. A jego - ta po prawdzie - NIE MA.
Dlatego zjadliwie odpowiem - brawo za urocze skonstruowanie tytulu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziekuje wszystkim za plusiki

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tej chwili, jak mozesz zobaczyc w artykule PART zamieszczane sa artykuly o Polakach we Wloszech i Zjednoczonym Krolestwie, ale juz niedlugo dojda i inne panstwa. Brawo za uwazne czytanie

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 13.06.2008 16:19

Guzik - Polakow w Niemczech wcale nie jest tak duzo. Z tego co pamietam (zaraz sprawdze dokladnie), to jest ich (nas) ca. 260 tys. Dodam tylko, ze oficjalnie nigdy nie bylo, nie ma i - prawdopodobnie - nigdy nie bedzie Polonii niemieckiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 13.06.2008 16:12

Sorry, plusa chyba zapomnialem dac za podanie ciekawostki. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodać Niemcy i będą prawie wszyscy :P

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 13.06.2008 15:57

Nasza-kasa v.2? Na screenie widze pieeekny tytul, rodem z W24 - Czy .... ? :) Az mi sie tam zagladac nie chce. Tak na marginesie - Wlochy i te, no, jak mu tam - Zjednoczone Krolestwo :), to wszyscy Polacy rozsiani po UE?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 13.06.2008 15:14

(+) Mirabilmente :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

brave!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.