Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31147 miejsce

Powstał portal o kryzysie energetycznym

Kryzys energetyczny przewidziano już w latach 70! Więcej o tym - ale także o zmianach klimatu, efektywności energetycznej, zielonej ekonomii i technologii można przeczytać na: ziemianarozdrozu.pl, nowym portalu o rozwoju zrównoważonym.

Baryłki ropy / Fot. Stock PhotoPowstający portal ma na celu przybliżenie tematyki związanej z szeroko pojętym rozwojem zrównoważonym. - Doskonale zdajemy sobie sprawę, że rozwój zrównoważony jest pojęciem nadużywanym - ale często niedocenianym. Prezentujemy więc artykuły, z rożnych źródeł, które pozwolą czytelnikom na wyrobienie sobie własnego poglądu na bieżące wydarzenia, a przede wszystkim na podjęcie DZIAŁAŃ - mówi przedstawiciel fundacji "Nasza Ziemia".

Portal rozpoczął działalność od publikacji unikalnego w skali światowej kalkulatora emisji CO2, opartego o naukowy model obiegu gazów cieplarnianych. Nie jest to więc prosty zabieg statystyczny, a rzetelne narzędzie.
W tym unikalnym projekcie, wzięli udział przedstawiciele świata biznesu, nauki, mediów i sektora pozarządowego. W pierwszej połowie roku zaplanowano rozwój kolejnych aplikacji, takich jak symulator zmian klimatu oraz wizualizator emisji dwutlenku węgla.

- Podczas poznańskiego COP14 zebraliśmy bardzo pozytywne recenzje i mamy nadzieję je utrzymać. W drugiej połowie roku chcemy zaprezentować nasz duży projekt z dziedziny "nauki przez zabawę", ale nie mogę jeszcze zdradzić szczegółów.

Na portalu można wymieniać się poglądami na temat kryzysu energetycznego oraz dołączyć do społeczności i zadawać pytania profesjonalistom w dziedzinie zmian klimatu oraz rozwoju zrównoważonego. Dla dziennikarzy przygotowywany jest specjalny moduł, który ma umożliwić konsultacje artykułów ze specjalistami.

Więcej na: http://ziemianarozdrozu.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Minus za oszukiwanie ludzi i wyłudzanie od nich pieniędzy. A kłamstwo o tym że czytając wasze jednostronne i tendencyjne "informacje" można sobie wyrobić własne zdanie to szczyt chamstwa. Za długo by pisać o wszelkich danych które zmyśliliście, o waszym języku propagandy, i o waszym straszeniu ludzi w celu uzyskania pieniędzy. Jak was czytam to skłaniam się ku "eutanazji z litości" (oczywiście w celu zmniejszenia emisji CO2 z waszych płuc i metanu z waszych jelit).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.03.2009 09:46

Ta, Ci gadaja o zielonej ekonomii tracac czas a prawdziwi biznesmeni jak Krauze i Jan Kulczyk http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4847930.html inwestuja w prawdziwie oplacalny bixnes http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4847930.html

A zieloni swoje :>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.