Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27625 miejsce

Powstał Ruch Społeczny "Polska jest najważniejsza"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-05 01:29

"Polska jest najważniejsza" - tak nazwany został ruch społeczny, którego działalność zainaugurowano w czwartek, 30 września 2010 roku.

Danuta Krępa odczytała deklarację Ruchu Społecznego „Polska jest najważniejsza”. / Fot. Andrzej PruśW czwartek 30 września br. na terenie Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Kałkowie-Godowie odbyło uroczyste spotkanie podsumowujące dotychczasową działalność Starachowickiego Społecznego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą św. w intencji ojczyzny oraz ofiar katastrofy smoleńskiej.

Po zakończeniu nabożeństwa, wszyscy uczestnicy uroczystości spotkali się w dolnym kościele sanktuarium, powitani przez gospodarza tego miejsca ks. infułata Czesława Walę. Poseł na sejm RP Krzysztof Lipiec, jako lider starachowickiego Prawa i Sprawiedliwości, a także inicjator powstania komitetu podziękował wszystkim za bardzo wyjątkową aktywność w pracach tego gremium, a następnie
w towarzystwie obecnego na uroczystości posła Bartosza Dorywalskiego oraz Danuty Krępy, kandydatki PiS na urząd prezydenta Starachowic wręczyli specjalne akty podziękowania od Jarosława Kaczyńskiego dla wszystkich członków starachowickiego komitetu.

Uczestnicy uroczystości składali podpisy pod deklarację Ruchu Społecznego „Polska jest najważniejsza”. / Fot. Andrzej PruśPodczas spotkania doszło także do bardzo szczególnego wydarzenia. Danuta Krępa podczas swojego wystąpienia odczytała deklarację ruchu społecznego Polska jest najważniejsza.
Deklaracja została przez zgromadzonych przyjęta przez aklamację i trwającą kilka minut owację na stojąco. W taki sposób Starachowicki Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, przekształcony został w Ruch Społeczny, który jest kolejną już inicjatywą starachowickiego PiS zmierzającą w kierunku aktywizacji lokalnej społeczności.

W spotkaniu uczestniczyło blisko sto osób, wśród których byli zarówno członkowie Społecznego Komitetu, jak również liczna grupa sympatyków PiS oraz wyborców Jarosława Kaczyńskiego. Wszyscy obecni złożyli podpisy pod deklaracją powołania Ruchu Społecznego Polska jest najważniejsza.

Na zakończenie uroczystości jej uczestnicy spotkali się przy Oratorium Smoleńskim / Fot. Andrzej PruśOstatnia i najbardziej podniosła część uroczystości odbyła się przy Oratorium Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, gdzie zgromadzeni uczestniczyli w modlitwie za dusze tragicznie zmarłych przedstawicieli naszego narodu. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i Hymnu Państwowego.

Polska nie może być podzielona. Polska taka nie będzie! Polska potrzebuje tych ze wsi i tych z metropolii, żarliwych katolików i tych, którzy poszukują, tych z prawicy i tych z lewicy. Polska potrzebuje wszystkich kobiet i wszystkich mężczyzn. Polski wystarczy dla wszystkich - mówi Grażyna Gęsicka.

Deklaracja Ruchu Społecznego "Polska jest najważniejsza"

Od ponad 20 lat nasze państwo jest znów niepodległe i demokratyczne. Droga, którą w tym czasie przebyliśmy, dla wielu była znaczona trudnościami i wyrzeczeniami, ale otworzyła przed nami nowe możliwości. Dzięki mądrości i pracy swoich obywateli Polska jest już innym krajem. Nadal jednak są w naszym państwie takie rzeczy, które musimy naprawić. Trzeba usuwać to, co krępuje naszą wolność, godzi w nasze poczucie sprawiedliwości, spowalnia rozwój Polski i ogranicza korzystanie z jego owoców przez wielu obywateli.

Do naczelnych wartości naszej kultury należy prawda. Właśnie na wierności prawdzie chcemy opierać naszą działalność publiczną. Dziś potrzebujemy przede wszystkim prawdy o tym, co w naszym kraju nie działa jeszcze tak, jak byśmy chcieli. Znając tę prawdę
i głośno o niej mówiąc, można wypracować dobre rozwiązania w najważniejszych dla Polski sprawach. Właśnie wokół nich musi toczyć się narodowa debata. Jako aktywni uczestnicy życia publicznego chcemy do tej debaty zachęcać i dbać o to, aby wszyscy mieli w niej równe prawa. Przede wszystkim zaś chcemy bronić wspólnego dobra oraz inicjować pożądane zmiany w oparciu o społeczną naukę kościoła i pamięć o tym, który takie działania zainicjował
ś.p. Lechu Kaczyńskim Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej.

Nasz Naród może rozwijać się dzięki temu, że ma swoje państwo
Rzeczpospolitą Polską. Chociaż nie wszystko zależy od instytucji państwa, to jednak jest ono ważnym, pod wieloma względami najważniejszym gwarantem naszej narodowej tożsamości i spójności, naszej wolności i naszego bezpieczeństwa, nowoczesnego rozwoju kraju. Również instytucje społeczeństwa obywatelskiego, oddolnie tworzone przez wolnych ludzi, mogą prężnie działać tylko wtedy, gdy instytucje państwa stoją na straży reguł uczciwego życia społecznego, wolności jednostki i sprawiedliwości. Między siłą i spójnością państwa, a żywotnością społeczeństwa obywatelskiego nie ma sprzeczności. Chcemy, aby te dwa wymiary naszego życia zbiorowego wzajemnie się dopełniały.

Nasza Ojczyzna może i powinna być krajem nowoczesnym, solidarnym i bezpiecznym dla wszystkich swoich obywateli. Krajem, z którego każdy z nas będzie dumny i z którym będą liczyć się inni. Zależy to przede wszystkim od jakości naszego państwa, od zdolności wszystkich jego instytucji do spójnego działania na rzecz rozwoju i rozwiązywania codziennych problemów, od ich odpowiedzialności wobec obywateli. Duża odpowiedzialność w tym zakresie leży także po stronie samorządu terytorialnego, w którym chcemy mieć swój udział, aby przejąć odpowiedzialność za budowanie Prawej i Sprawiedliwej Rzeczypospolitej Polskiej dla wszystkich Polaków. Deklarując swój udział w takich działaniach, zebrani w dniu dzisiejszym członkowie Starachowickiego Honorowego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej postanawiają przekształcić go w Ruch Społeczny Polska jest najważniejsza stawiając sobie zadanie pracy dla Ojczyzny i pomyślności wszystkich jej obywateli.

Andrzej Pruś
A.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.