Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21804 miejsce

Powstała futurystyczna wersję legendy o śpiących rycerzach spod Giewontu

Powstała nowa, futurystyczna wersję legendy o rycerzach śpiących pod Giewontem.

 / Fot. By Rj1979 (Own work) [Public domain], via Wikimedia CommonsByć może jeszcze w tym roku swą premierę będzie miał kolejny internetowy film, promujący Zakopane i Podhale. Firma Allegro, wraz z nominowanym do Oscara filmowcem Tomaszem Bagińskim, realizuje właśnie cykl mini-etiud filmowych (10 - 15 minut), których fabuły opierają się na polskich legendach. Po tym jak w internecie ukazało się już podanie o smoku wawelskim i Janie Twardowskim, wiemy, że Bagiński świetnie potrafi przekształcać legendy w opowieści science fiction.

Wiadomo też, że jedną z kolejnych legend, za którą wzięli się filmowcy, jest historia rycerzy śpiących pod Giewontem. Zważywszy na fakt, że zaledwie dwa tygodnie po publikacji filmu o smoku wawelskim obejrzało go 2,5 miliona internautów, a legendę o Twardowskim (5 dni po premierze) 1,5 miliona, możemy liczyć na to, że także nową baśń gór obejrzą tłumy.

Zobacz także: Bagiński zekranizował kolejną legendę. Zobaczcie film "Twardowsky"


- Taki film będzie kolejną wielką reklamą Zakopanego - mówi Leszek Dorula, burmistrz miasta. - Cieszę się, że powstał i z niecierpliwością czekam na jego premierę. Mam nadzieję, że spodoba się internautom tak samo jak choćby ostatni spot reklamujący miasto, stworzony przez Made in Zakopane.

Tomasz Mateusiak (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.