Facebook Google+ Twitter

Powstała nowa partia - "Naprzód Polsko"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-25 12:51

W Warszawie odbywa się kongres nowej partii "Naprzód Polsko". Nowe ugrupowanie tworzą głównie byli politycy LPR, między innymi Janusz Dobrosz i Bogdan Pęk.

Zjazd założycielski "Naprzód Polsko" odbył się pod koniec listopada. Według jego liderów jest to formacja ludowo-narodowa, która zapewni obronę "interesów polskiej racji stanu".

Szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski nie traktuje poważnie nowej partii. Uważa, że jej powstanie można skwitować tylko śmiechem.

W sukces "Naprzód Polsko" nie wierzy też Janusz Zemke. Zdaniem posła Lewicy nowej partii nie pomoże też wsparcie prezesa TVP Piotra Farfała. Janusz Zemke uważa, że jest to ugrupowanie towarzyskie, a w Polsce obecnie nie ma miejsca i szansy na powstanie dużej, ogólnopolskiej siły politycznej. Podkreślił, że ci, którzy mają wsparcie kolejnych prezesów TVP, przegrywają w wyborach.

Na kongresie wolę wspólnego działania mają zadeklarować Prawica Rzeczypospolitej Marka Jurka i stronnictwo PSL - "Piast" Zdzisława Podkańskiego. Ugrupowania mają razem startować w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, a także współpracować w przyszłych wyborach prezydenckich, parlamentarnych i samorządowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.