Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29630 miejsce

Powstała polska kreskówka o polityce narkotykowej

Łódzkie studio Se-ma-for wyprodukowało wyjątkowy film opisujący, w formie raportu, problemy światowe związane z produkcją, handlem, uzależnieniem oraz łamaniem praw człowieka w kontekście narkotyków.

kadry z filmu / Fot. P.Majda i A.BłaszczykInternational Drug Policy, Animated Report 2009 to krótka animacja - raport, podsumowująca ostatnie 10 lat polityki narkotykowej na świecie; graficzna ilustracja paradoksów i absurdów światowej polityki narkotykowej różnych kontynentów i państw. W wideoklipowym tempie można przyjrzeć się problemowi osób używających narkotyki w Rosji, Chinach czy Tajlandii; związanej z narkotykami używanymi dożylnie epidemii HIV czy przemocy związanej z produkcją konopi i koki w krajach Ameryki Łacińskiej czy opium w Afganistanie.

Muzykę do filmu napisał Krzysztof Jaryczewski - były wokalista "Oddziału Zamkniętego". Technika animacji nawiązuje do stylistyki plakatowej. Film trwa 7 minut i został przygotowany w wersji polsko- i anglojęzycznej.

Autorki filmu to absolwentki Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, na kierunku Animacji. Choć żadna z nich nie ma nawet 30 lat, mogą pochwalić się ogromnym dorobkiem.kadr z filmu / Fot. P.Majda i A.Błaszczyk

Anna Błaszczyk - reżyserka filmów animowanych, autorka ilustracji książkowych. Jej najbardziej znany film "Caracas" - zdobył wyróżnienia w kraju i za granica, min. na: Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych BIMINI w Rydze na Łotwie; nagrodę ubiegłorocznej REANIMACJI w Łodzi, Festiwalu OFAFA w kadr z filmu / Fot. P.Majda i A.BłaszczykKrakowie oraz BALKANIMIE w Belgradzie. Ostatnie realizacje filmowe Błaszczyk to videoclip “ Szare Miraże – Metamorfozy” nominowany do nagrody YACH 2008 oraz animacja - raport INTERNATIONAL DRUG POLICY REPORT.

Paulina Majda podobnie jak Anna Błaszczyk, na co dzień współpracuje ze studiem filmowym Se-ma-for. Laureatka Programu „Młoda Animacja” i stypendystka VI edycji Programu „Młoda Polska”. Oprócz animacji, zajmuje się projektowaniem kostiumów i scenografii dla filmu i teatru (m.in. „Giselle”, Teatr Wielki w Łodzi; „Piotruś i Wilk”, film animowany nagrodzony Oskarem; „Świteź”; „Good news, bad news”; „W pętach gorsetów”)kadr z filmu / Fot. P.Majda i A.Błaszczyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.03.2009 14:39

Kilka istotnych faktów o konopiach:
Aby śmiertelnie przedawkować marihuanę potrzeba 40 000 razy więcej niż wystarczy do uzyskania efektu narkotycznego. Współczynnik ten dla alkoholu wynosi od 1:4...10.
Miara mocy uzależniającej w/g instytutu Cato dla nikotyny wynosi 100, dla alkoholu 81, dla marihuany 21.
Leki pochodzące z konopi mogłyby zastąpić ponad do 30% wszystkich farmaceutyków dostępnych dziś na rynku.
Z konopi otrzymuje się fitynę, która pobudza proces krwiotwórczy, nasila także wzrost i rozwój tkanki kostnej, a także poprawia czynność układu nerwowego. Fitynę stosuje się w medycynie przy leczeniu histerii, neurastenii, krzywicy, niedokrwistości, gruźlicy, i choroba układu płciowego. Łącznie mówi się o pozytywnym działaniu na ok. 50 różnych chorób (jaskra, choroba Parkinsona, Alzheimera, stwardnienie rozsiane, alkoholizm, nowotworami, anoreksja, AIDS)
Rynek marihuany w 16-milionowej Holandii przynosi dla kraju zysk ok. 5 mld EUR rocznie.
Dlaczego marihuana jest nielegalna? WolneKonopie.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo interesujący pomysł. Ciekawa jestem gdzie ten filmik będzie można zobaczyć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.