Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5211 miejsce

Powstało nowe pismo internetowe - Kreator Kultury

Kreator Kultury pokazał się światu 1 kwietnia. Nowe pismo, adresowane do animatorów i odbiorców kultury, ma stanowić źródło wiedzy i inspiracji dla tego środowiska.

Jerzy Szczerbiński / Fot. FIKGarstka pasjonatów z Forum Inicjatyw Kulturalnych (FIK) uruchomiła Kreator Kultury, nowe ogólnopolskie czasopismo internetowe Kreator kultury o sprecyzowanym, wyraźnym charakterze, adresowane do animatorów i odbiorców kultury. Samo FIK powstało w 2006 roku. W statucie zapisano niewiele celów, ale szerokich i ambitnych. Między innymi: organizowanie oraz promocję przedsięwzięć kulturalnych, tworzenie warunków do rozwoju twórczości artystycznej, zwiększenie podaży usług kulturalnych, wyrównywanie dostępu do dóbr i usług kultury, działania na rzecz zwiększenia uczestnictwa w kulturze, edukację kulturalną.

- Do tej pory Forum zaznaczało swoją obecność głównie w Rudzie Śląskiej – mówi Jerzy Szczerbiński, pomysłodawca i redaktor naczelny. - Zorganizowaliśmy trzy edycje, cieszącego się dużą popularnością Klubu Tańca Salsa oraz konkurs fotograficzny „Niepełnosprawni w regionie”. Pierwszy okres po powstaniu FIK poświęciliśmy na edukację członków w zakresie umiejętności zarządzania projektami i pisania wniosków o pozyskanie funduszy - dodaje.

Jerzy Szczerbiński wiodący tłumy ku kulturze / Fot. M. JudyckiJednak marzeniem, które wciąż czekało na realizację był Kreator Kultury. - To taki pomysł, który chodził za mną już od kilku lat. Środowisko osób zarządzających i animatorów jest dość liczne, a do tej pory nie udało się stworzyć wydawnictwa, gdzie moglibyśmy pisać o swoich sprawach, skąd moglibyśmy czerpać wiedzę, inspirację, a czasem i motywację do dalszego działania. Udało się nam pozyskać pomoc w realizacji tego projektu ze strony firmy Terasoft, a partnerem został Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach. Pozostajemy z szacunkiem do wszystkich inicjatyw, pochodzących ze środowiska akademickiego, ale nasza inicjatywa opiera się na praktykach. Nasze motto brzmi: Praktycznie o animacji i zarządzaniu - wyjaśnia Szczerbiński.

Rzecz nie była jednak łatwa.Jak w przypadku większości polskich inicjatyw oddolnych, główny problem przejawiał się w braku pieniędzy. Ale nie zmarnowano szansy. Rozruchowe fundusze uzyskano, składając wniosek w konkursie ofert samorządu wojewódzkiego województwa śląskiego na zadania publiczne w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego. Nie jest tego wiele, ale na początek musi wystarczyć. - Teraz czekamy na wyniki konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - mówi Jerzy Szczerbiński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jasne! Prawidlowy link to: www.kreatorkultury.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozytywna informacja, mam nadzieję, że Kreator będzie się rozwijał :)

Przy okazji, należy poprawić link w artykule :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.