Facebook Google+ Twitter

Powstało nowe plenerowe kino w centrum stolicy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-24 13:37

W środę 12 września ruszyło plenerowe „Kino Perła” na dziedzińcu przy klubie Utopia w Warszawie (ul. Kredytowa 9). Przez 5 tygodni całkowicie za darmo od środy do niedzieli wyświetlane będą filmowe hity.

 / Fot. materiały prasoweJako pierwszy pokazany został obraz „Santa Sangre” („Święta Krew”) Alejandro Jodorowsky'ego – ostatni w pełni autorski film reżysera, surrealistyczny thriller, opowiadający o fanatyzmie religijnym, prowadzącym do obłędu. Przed inauguracyjną projekcją (ok. 20.00) odbyło się before party, a po seansie (ok. 23.00) widzowie zaproszeni zostali na wyjątkowe after party w klubie Utopia.

Pomysł na ambitne i bezpłatne kino plenerowe powstał w zeszłym roku w Lublinie, gdzie otworzyliśmy „Kino w Browarze Perła”. Inicjatywa została bardzo ciepło przyjęta przez widzów. Postanowiliśmy naszym entuzjastycznym podejściem do kina zarazić także warszawiaków. Dlatego startujemy z pierwszym jesiennym, plenerowym przeglądem filmów w stolicy. „Kino Perła” na dziedzińcu przy ul. Kredytowej 9 będzie działać dopóki dopisze pogoda. Na chłodniejsze dni zapewniamy koce i grzejniki, a widzów przed deszczem chronić będzie odpowiednie zadaszenie. Pełną parą ruszymy w maju 2013 r. - zachęca Izabella Budryn – organizatorka i pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Co tydzień odbywać się będą wieczorne pokazy tematyczne: Pink Wednesday (środa z kinem LGBT), Planete+ Docs Thursday (czwartek z kinem dokumentalnym), Comedy Friday (komediowy piątek), Saturday with Blockbusters (sobotnie megahity), Polish Sunday (niedziela z kinem polskim).

Pokazy codziennie po zachodzie słońca (ok. 20.00) Na wszystkie projekcje wstęp wolny! Aktualne informacje na Facebooku.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.