Facebook Google+ Twitter

Powstało nowe stowarzyszenie Kujawsko-Pomorskie XXI

Wczoraj w Bydgoszczy zawiązało się nowe stowarzyszenie „Kujawsko-Pomorskie XXI” wchodzące w skład Ruchu Obywatelskiego Polska XXI.

Jarosław Sellin / Fot. PAP Andrzej RybczyńskiW skład grona założycieli jak na razie weszło niespełna 20 osób. Ambicją członków stowarzyszenia jest objęcie swoim działaniem całego regionu. Na czele stowarzyszenia stanął były poseł PiS Andrzej Walkowiak, który podczas spotkania założycielskiego powiedział: - Będziemy na pewno działać zupełnie odwrotnie niż partie polityczne, że jest wódz i długo, długo nic. To teren ma dyktować tematy, które powinniśmy podejmować.

Obecnie w Semie RP bydgoski parlamentarzysta A. Walkowiak należy do Koła Poselskiego Polska XXI, które skupia sześciu posłów. Dlatego też w spotkaniu założycielskim uczestniczył przewodniczący KP Polska XXI Jarosław Sellin.
- Chcemy uniknąć tych patologii, które dzisiaj polskie życie partyjne toczą, oligarchizacji życia w partiach, wodzostwa, prywatyzacji tych partii – powiedział Jarosław Sellin.

Stowarzyszenie najbardziej chciałoby pozyskać do współpracy członków samorządów oraz polityków zaangażowanych w prace na rzecz lokalnych środowisk. Stąd też statut przewiduje między innymi powołanie jednego stowarzyszenia złożonego z dwóch oddziałów terenowych, bydgoskiego i toruńsko-włocławskiego.

Źródło: TVP3 Bydgoszcz, portal Polska XXI

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W 2001 roku wybory prezydenckie ujawniły liczną grupę obywateli pragnących aktywnie uczestniczyć w debacie publicznej bez pośrednictwa partii politycznych. Dlatego postanowiliśmy powołać Stowarzyszenie:

Obywatele dla Rzeczypospolitej... Mówił Andrzej Olechowski. Stowarzyszenie jako ciało konsultacyjne a nie walczące o władzę powstało w 2002 roku. Oczywiście po co komu twór inny niż partia polityczna? Wkrótce "doskoczyli" do Olechowskiego niego Tusk i Płażyński tworząc Platformę Obywatelską. Donald "oponentów wyciął" i już w trójcy jedyny chwycił stery.
No cóż miało być pięknie, inaczej, sprawiedliwiej, obywatelsko, a wyszło jak zwykle.

Ruch Obywatelski Polska XXI chce robić odwrotnie niż partie polityczne. To czemu Walkowiak jest prezesem, a nie inny szeregowy członek założyciel? No i kto to jest "teren" co ma dyktować tematy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.02.2009 07:46

Nie bardzo rozumiem, jak można zakładać stowarzyszenie i mówić,że się będzie inną partią niż te co są.
Tym panom coś się chyba pomyliło, chyba ,że na początek mają chrapkę na odpisy 1 procentowe z podatków i już prężnego sponsora. Nic na temat programu, celów , poza ambicjami politycznymi. Straszne.
Oj przepraszam mają być dwa oddziały :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.