Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29970 miejsce

Powstały hybrydy ludzko-zwierzęce

W styczniu 2008 r. świat obiegła wiadomość, że dwie placówki naukowe otrzymały zgodę od władz brytyjskich na tworzenie hybrydowych embrionów ludzko-zwierzęcych i prowadzenie związanych z nimi eksperymentów przez dwanaście miesięcy.

Żubroń - hybryda żubra i bydła domowego / Fot. GNU, http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Żubroń_head_Białowieża_pl.jpgWkrótce minie okres, w którym King's College w Londynie i Uniwersytet w Newcastle oficjalnie mogą prowadzić badania polegające na krzyżowaniu komórek ludzkich ze zwierzęcymi. Badania obejmują typ hybryd , w których tylko 0,1 procenta materiału genetycznego pochodzi od zwierzęcia, natomiast pozostałe 99,9 procent od człowieka. W praktyce oznacza to wprowadzanie ludzkiego DNA do zwierzęcej komórki jajowej pozbawionej własnego jądra. Celem prowadzonych eksperymentów jest uzyskiwanie linii embrionalnych komórek macierzystych. Komórki macierzyste mają tę właściwość, że są potencjalnie zdolne do nieograniczonej liczby podziałów i potrafią przy tym różnicować się do innych typów komórek. Brytyjscy naukowcy hipotetycznie zakładają, że komórki macierzyste uda się zastosować do odbudowy zniszczonych tkanek, co byłoby rewolucją na drodze leczenia choroby Parkinsona, Alzheimera, zawału serca i wielu innych.

Krytycy tego programu badawczego uważają takie eksperymenty za głęboko niemoralne i sprzeczne z naturą. Tworzenie embrionów ludzko-zwierzęcych traktują jako świadome zacieranie różnicy między człowiekiem a innymi gatunkami, co ma stanowić zachwianie istoty człowieczeństwa.

Wydaje się jednak, że produkowanie hybryd ludzko-zwierzęcych rozpoczęto nielegalnie znacznie wcześniej, zapewne co najmniej dwadzieścia lat temu. Przebiegać to musiało więc bez zachowania standardów licencji Brytyjskiej Agencji ds. Zapłodnienia i Embriologii (Human Fertilisation and Embriology Authority - HFEA), która zabrania umieszczania takich embrionów w macicach kobiet lub zwierząt, a hybrydy można tworzyć do czternastego dnia istnienia embrionu.

Obserwując szeroko rozumiane otoczenie, można dojść do wniosku, że nie wszystkie badania kończyły się sukcesem, a ich wyniki wydostały się poza badawcze laboratoria. Co można bowiem myśleć o młodych, nienaturalnie agresywnych ludziach ziejących bezgraniczną nienawiścią do wszystkich, wszystkiego i wszędzie - na ulicy, w internecie, w domu, w pracy, w szkole... Wychodzi na to, że takie indywidua to wynik wprowadzenia DNA rekina-młota do ludzkiej komórki jajowej pozbawionej jądra. Proporcja nadal jednak pozostaje jak 999:1.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (34):

Sortuj komentarze:

super dosuniete bogsiel, czekam na nastepne artykuly, pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak_ tak nie_ nie...to_to oczywiście,że tak ...
http://pl.youtube.com/watch?v=23SszeARhSM&NR=1
później to już przeczytałem w takim czasopiśmie coś o nim,słyszałem takie wzmianki że mariusz to tu, że mariusz to tam. Czy się zdziwiłem???
mariusz opowiadał o rożnych wydarzeniach...mówił, że go to dotyczy...przecież ja bym mu pomógł...
człowiek jest otwarty...no ale nie mogliśmy znaleźć jakiegoś klucza...
później poznałem żonę mariusza...jak ona miała na imię?...
hahahaha

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, teraz mi się wydaje, ze nieznawcy kabaretu Mumio pomyslą, ze mi się shybrydyzował mózg, uspokajam - to cytat z tego:
http://pl.youtube.com/watch?v=VEkt0JTp7Mw

Komentarz został ukrytyrozwiń

No.
Kropcia...kropunia...

swoją drogą, nadal nie wiem, co pańcia robi kropcia pańci, cholera. Jakiś DO powinien wreszcie się tym zająć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie palpituj Agieszko
wszak Duszan motor kupił

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.12.2008 01:57

http://www.youtube.com/watch?v=4PM8vgFw1uM

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.12.2008 01:56

http://twierdzaotwarta.blogspot.com/2008_10_01_archive.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żeś pojechał, Adamie, ja tylko mowię Ci jak człowiekowi, który podobno jest inteligentem - Adaaamieeee.....Adaaaaamieeeee.......Aaaaaaaadaaaaaamieeeeee........Nie idż tą drogą....
pozdr.
A.
ps.
Czy słyszałeś, ze Duszan motor kupił?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko ten, który w życiu KOCHAŁ, może umierać jak człowiek!

Komentarz został ukrytyrozwiń

na dzisiejszej lekcji, prawda, proszę państwa, więc, tak, może przerobimy, no cóż, emisję oka;
no więc w najkrótszym, prawda, skrócie, wygląda to tak, że pisząc tekst wykonujemy emisję oka do czytelnika w przestrzeni otwartej, co jest dość łatwe, bo wtedy wszyscy czytają i nikt zupełnie nie wie, o co chodzi, ale na wszelki wypadek pochwali, pocmoka - ach jakie piękne - i może nawet zaprosi na imprezę z grupą pancerników, takich odpornych na argumenty, one się wpraszają normalnie do komentowania i komentują i robi się z tego już potworny galimatias i wszystko co się nie podoba jest po prostu usuwane, wszelako wracając do emisji oka, to jest jeszcze emisja w przestrzeni półotwartej, to jest na przykład taka cenzurowana przestrzeń, gdzie już nie wszyscy czytają, ale za to ktoś tam coś może zrozumie - i to jest przestrzeń, w której zdarza się nawet dyskusja, ale to jest dyskutowanie trochę bardziej ze ścianą nawet niż z grochem i wreszcie przestrzeń zamknięta, w której nikt prawie nie czyta, ale za to jak przeczyta to zwykle rozumie i w tej przestrzeni ma sens dyskusja, bo tam nie ma pancerników, ale co ja tu będę sobie gębę po próżnicy wycierał, jak państwo nawet tabelki nie odrobili

dedykuję wszystkim trollom W24
którzy tu jeszcze się utrzymali
i obecnie są ostatnimi użytkownikami
którzy nie są jeszcze pozbawieni choćby szczypty krytycyzmu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.