Facebook Google+ Twitter

Powstań, przemów, tańcz przeciwko przemocy wobec kobiet. One Billion Rising, czyli Nazywam się Miliard już 14 lutego

W tym roku w ramach akcji One Bilion Rising/Nazywam się Miliard organizatorzy chcą zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dziewcząt i kobiet z niepełnosprawnościami. Do wzięcia udziału w wydarzeniu przygotowuje się 40 miast. Wiemy już na pewno, że w Warszawie tegoroczna akcja odbędzie na Pasażu Wiecha przy Domach centrum o godz. 13:00.

 / Fot. youtube/screenOne Bilion Rising, czyli Nazywam się Miliard to ogólnoświatowa kampania społeczna przeciw przemocy wobec kobiet. Elementem wspólnym jest taniec, ponieważ tańcząc kobiety rządzą swoim ciałem.

W tym roku organizatorzy akcji chcą w szczególny sposób zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dziewcząt i kobiet z niepełnosprawnościami, ponieważ to wciąż temat tabu w naszym kraju.

Kobiety z niepełnosprawnością (fizyczną, psychiczną) są trzykrotnie bardziej narażone na przemoc niż kobiety pełnosprawne. Są szczególnie narażone na przemoc również w miejscach publicznych, na ulicy, w pracy, w domach opieki społecznej, w szpitalach, a więc narażone są na przemoc domową, ale również w szczególności na przemoc instytucjonalną. Pomimo że znajdują się w grupie szczególnie narażonej (...) nie są traktowane priorytetowo. Rzadziej niż inne ofiary zgłaszają przypadki przemocy domowej - czytamy na stronie organizatora akcji.

Zobacz także: Zrób zdjęcie i przyłącz się do akcji #Oddaj Serce! (wideo)

Dla tych, którzy chcą wziąć udział w tegorocznej akcji i dobrze się do niej przygotować, fundacja Feminoteka (ul.Mokotowska 29a w Warszawie) zaprasza na naukę kroków: 3 lutego lub 10 lutego o godz. 18:00.

Aby sprawdzić listę miast, które biorą udział w wydarzeniu kliknij: tutaj

Więcej o wydarzeniu na www.feminoteka.pl

One Bilion Rising 2014 w Warszawie:Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.