Facebook Google+ Twitter

Powstaną kolejne okna życia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-09 11:14

W dniu Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, 25 marca, w Płocku, Katowicach i Ełku zostaną otwarte kolejne Okna Życia. To specjalnie przygotowane miejsca, w których każda matka może anonimowo zostawić nowo narodzone dziecko nie narażając jego lub siebie na niebezpieczeństwo.

Pierwsze Okna życia w Polsce otwarto, z inicjatywy kardynała Stanisława Dziwisza, przed trzema laty w Krakowie, u sióstr Nazaretanek. Dotąd uratowano dzięki niemu dziesięcioro dzieci: sześć dziewczynek i czterech chłopców.

Drugie Okno Życia poświęcił 6 grudnia ubiegłego roku w Warszawie arcybiskup Kazimierz Nycz. Znajduje się w budynku Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ulicy Hożej 53. W minioną sobotę znaleziono w nim trzecie dziecko.

Pod koniec grudnia Okno Życia otwarto też w Częstochowie, przy Domu Małych Dzieci im. bł. Edmunda Bojanowskiego, prowadzonym przez Siostry Służebniczki.

Okno można otworzyć z zewnątrz. W środku jest miejsce na pozostawienie niemowlęcia. Zamontowane jest tam ogrzewanie oraz wentylacja. Po otwarciu okna uruchamiana jest sygnalizacja, która dyskretnie wzywa siostry zakonne.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.