Facebook Google+ Twitter

Powstaną stacje przy opolskim odcinku autostrady A4

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2007-10-25 11:05

W pierwszej połowie przyszłego roku będziemy mogli tankować na opolskim odcinku A4. Wówczas mają się tam pojawić pierwsze stacje paliwowe. Kierowcy czekają na nie od wielu lat, od czasu kiedy autostradę oddano do użytku

 / Fot. Łukasz Kasprzak, Express IlustrowanyDo tej pory, chcąc zatankować, trzeba było zjeżdżać z A4 i szukać stacji gdzieś w pobliżu.

- O prawo do dzierżawy terenów na odcinku autostrady od Wrocławia do Katowic, na których wybudowane zostaną stacje paliw, restauracje i hotele ubiega się siedem koncernów paliwowych - poinformował wczoraj Michał Wandrasz, rzecznik prasowy opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Koperty z ofertami zainteresowanych koncernów otwarto w poniedziałek.

Do przetargu na dzierżawę gruntów stanęły: BP Polska Sp. z o.o., Lukoil Warsaw Sp. z o.o., Lotos Paliwa Sp. z o.o., Shell Polska Sp. z o.o., Polski Koncern Naftowy Orlen S.A., Statoil Poland Sp. z o.o. oraz Autogrill S.A.

Komisja przetargowa ma teraz trzy tygodnie na przeanalizowanie ich propozycji i wyłonienie dwóch lub trzech firm, które będą budowały stacje paliwowe i hotele.

Następnie wybrane firmy będą zobowiązane do przygotowania ofert, w których zaproponują m.in. rozwiązania architektoniczne oraz proponowane stawki czynszu dzierżawnego.

Podpisanie umów z dzierżawcami planowane jest na styczeń 2008 roku. Pierwsze stacje benzynowe na MOP-ach (Miejsca Obsługi Podróżnych) mają zacząć działać już w pierwszej połowie przyszłego roku.

Dzierżawa MOP-ów ma być podpisana na 30 lat.

- Na czterech MOP-ach na Opolszczyźnie, czyli w Rzędziwojowicach, Młyńskim Stawie, Górze Św. Anny i Wysokiej będą stacje benzynowe. Natomiast hotele pojawią się na dwóch: w Młyńskim Stawie i Wysokiej - poinformował Michał Wandrasz. rzecznik opolskiego oddziału GDDKiA. - Pozostałe cztery MOP-y będą wyposażone tak, jak do tej pory, a więc w parking i bezpłatne toalety.

Dzierżawa terenów podpisana będzie na 30 lat. Dzierżawca będzie również odpowiedzialny za utrzymanie całego MOP-u (toalety, tereny zielone itp.).
Maciej T. Nowak, Gazeta Opolska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.