Facebook Google+ Twitter

"Powstańcy warszawscy - dzisiaj wrocławianie"

Tak zatytułowaną wystawę od poniedziałku można oglądać na bytomskim Placu Jana III Sobieskiego, dodajmy ekspozycję dosyć niecodzienną.

Ekspozycja na bytomskim Placu Jana III Sobieskiego przed gmachem biblioteki miejskiej / Fot. Piotr A.JeleńStowarzyszenie Dolnośląska Inicjatywa Historyczna oraz Urząd Miasta w Bytomiu zorganizowali naszym mieszkańcom nietypową wystawę. Kuriozum wystawy bierze się stąd, iż materiał eksponowany jest na zewnątrz i wewnątrz dwóch rur o średnicy 2 metrów i długości 12,5 metra. Zamiarem organizatorów było, by owe połączone rury imitowały kanały, którymi w czasie warszawskiego zrywu powstańczego przemieszczali się jego uczestnicy.Historia jednej z trzynastu postaci przedstawionych na zewnątrz wystawy... / Fot. Piotr A.Jeleń

Prezentowane plansze w ilości 35 zamieszczone wewnątrz rur przedstawiają historię warszawskiego powstania od momentu wybuchu, aż po jego zakończenie. Z kolei na trzynastu planszach zamieszczonych na zewnątrz rur obrazują nam historię powstańców, dzisiejszych mieszkańców Dolnego Śląska.

Przebieg powstania ukazany wewnątrz ekspozycji na 35 planszach / Fot. Piotr A.JeleńEksponowana wystawa na ulicach Wrocławia od ubiegłego roku, w 65. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, cieszy się wielkim zainteresowaniem mieszkańców innych miast, a bytomianie będą mieli okazje ją oglądać do 6 czerwca w godzinach od 10.00 do 20.00.

Stowarzyszenie Dolnośląska Inicjatywa Historyczna istnieje od 2001 roku, a od 12 kwietnia 2005 roku uzyskało status organizacji pożytku publicznego.Celem Stowarzyszenia jest szerzenie i propagowanie wiedzy z zakresu historii Dolnego Śląska, poprawa stanu świadomości historycznej Historia Elżbiety Machowczyk / Fot. Piotr A.Jeleńspołeczeństwa, działalność naukowa i oświatowa, jak również ustanawianie stypendiów dla dzieci i młodzieży zainteresowanej wiedzy historyczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawy pomysł z tymi rurami.
... a wystawa bardzo interesująca.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.