Facebook Google+ Twitter

Powstańcza gra miejska. 63 punkty na mapie Warszawy!

W niedzielę odbyła się długo zapowiadana gra miejska, organizowana rokrocznie przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Szczegóły mogli poznać tylko uczestnicy.

Sonda

Czy rocznica wybuchu Powstania jest dkla Ciebie istotna?

Plakat gry / Fot. Muzeum Powstania WarszawskiegoChcąc wziąć udział w grze miejskiej, należało wcześniej zarejestrować się pod adresem 63dni@1944.pl. Wówczas otrzymywało się informację o szczegółach gry. Organizatorzy nie chcieli wcześniej zdradzić praktycznie żadnych wskazówek. Gra rozpoczęła się w niedzielę 29 lipca, przy graffiti namalowanym
w In City, tuż obok Muzeum Powstania Warszawskiego. Koniec mogli poznać już tylko uczestnicy, oczywiście, jeśli dotarli do końca gry. Teraz już wiemy, że 'meta' była umiejscowiona w Forcie Sokolnickiego na Żoliborzu. Tam stawili się także artyści, którzy brali udział w Powstaniu. Opowiadali o swoich przeżyciach związanych z tym wydarzeniem.

Gra odbywała się w aż ośmiu dzielnicach Warszawy i obejmowała 63 punkty. Dla porównania rok temu był to tylko Mokotów obejmujący dwadzieścia kilka punktów, a tematyką stało się podążanie śladami małych powstańców. Dziś uczestnicy poznawali kolejno losy odnalezionych przez siebie bohaterów. Postacie były rozmieszczone w miejscach związanych z ich historią, każda na fotografii naturalnej wielkości. Nawiązując do tematu przewodniego tegorocznych obchodów, fabuła gry opierała się na historiach artystów. Muzeum w tym roku zaproponowało inny model gry, chcąc aby dla uczestników była to forma spędzenia całej niedzieli, a nie wyścig z czasem. Uczestnicy wyruszyli o godz. 11, później mogli swobodnie udać się na posiłek, a następnie kontynuować grę aż do godziny 17.

Jeżeli ktoś nie mógł, a bardzo chciał wziąć udział w dzisiejszej grze, nic straconego. 1 sierpnia zostanie uruchomiana gra on- line „63 dni z życia Warszawy”, która będzie trwała aż do 2 października. Będzie to opowieść o Warszawie z 1944 roku, widzianej oczami pisarzy, poetów, malarzy, muzyków i całego kręgu artystów. Gra będzie uzupełniana co tydzień, zatem trzeba będzie uważnie śledzić, co się dzieje na platformie.

Do gry można dołączyć także w trakcie jej trwania, ale chcąc jak najbardziej zagłębić się w powstańczą historię, zalecane było uczestnictwo od początku. Była to fantastyczna opcja poznania wielu ciekawych miejsc oraz nietuzinkowych bohaterów, a także rozwinięcia swojej wiedzy historycznej w niebanalny sposób. Więcej szczegółów na ten temat na stronach 1940.pl i pamieta-my.pl

W ramach obchodów 68. rocznicy Powstania odbyła się także uroczysta msza w parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego, w której wzięli udział warszawiacy i harcerze.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.