Facebook Google+ Twitter

Powstańcze graffiti wokół stadionu Polonii

Fundacja Polonia 2011 ogłosiła konkurs "Graffiti 1944" - na prace o tematyce powstańczej. Dzieło młodzieży ma znaleźć się na murze otaczającym stadion Polonii w Warszawie. Konkurs ten jest ściśle związany z historią Powstania Warszawskiego.

źródło: Wikimedia Commons ( http://commons.wikimedia.org/wiki/File:WarsawUprising_-_StuG_III_Ausf._G.jpg ) / Fot. Wikimedia CommonsGraffiti ma być formą uczczenia 65. rocznicy wybuchu Powstania. Projekty mają obejmować cały mur przy ulicy Konwiktorskiej i muszą być nadesłane do 3 lipca na adres: ul. Konwiktorska 6, lok. 10, 00-206 Warszawa, z dopiskiem Konkurs "Graffiti 1944". Ogłoszenie wyników nastąpi zaś 7 lipca.

Historii jaką ma stadion Polonii nie powstydziłby się napewno żaden inny klub. Niestety, kibice oszpecają mur wzdłuż ulicy Konwiktorskiej frazesami zaczynającymi się od "ch" i "k". Ten przykry fakt było bodźcem do podjęcia akcji przez Fundację.

Być może dzięki sztuce ulicy, osoby przychodzące na mecze warszawskiego klubu będą pamiętały, że 22 sierpnia na terenie stadionu miała miejsce nieudana próba połączenia oddziałów ze Starówki z oddziałami z Żoliborza. Dla trzynastu żołnierzy podziemia była to ostatnia akcja w służbie ojczyźnie. Po bitwie na stadion KS Polonii wjechał niemiecki czołg, który zmiażdzył pozostałych rannych.

Forma graffiti sprawdziła się już przy okazji "Tytusa, Romka i Atomka", którzy walczą z okupantem na rysunkach namalowanych na murze wokół Muzeum Powstania Warszawskiego.

Odsłonięcie zwycięskiej pracy planowane jest na 31 lipca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.