Facebook Google+ Twitter

Powstanie nowy niemiecko-rosyjski gazociąg?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-29 07:55

Prywatna niemiecka firma chce wybudować gigantyczny gazociąg do granicy z Polską w rejonie Szczecina. Dzięki niemu rosyjski Gazprom będzie mógł w przyszłości sprzedawać nam drogi gaz z bałtyckiej rury - pisze "Rzeczpospolita".

Gazeta dowiedziała się, że spółka Concord Power Nordal zamierza wybudować odgałęzienie od planowanego w północno-wschodnich Niemczech rurociągu Nordal. Ten z kolei ma za zadanie rozprowadzać gaz, który dotrze do Niemiec gazociągiem bałtyckim budowanym przez rosyjsko-niemiecką spółkę Nord Stream.

Gazeta przypomina, że w okolicach Szczecina ma powstać terminal gazu skroplonego w ramach planu poprawy bezpieczeństwa energetycznego. W rejonie planowane jest także zakończenie rurociągu z Danii, dostarczającego surowiec z Morza Półnoncnego.

Pomimo tego Niemcy tłumaczą, że przyłączenie Szczecina do niemieckiej sieci gazowej zapewni stabilizację zaopatrzenia, i zaoferuje polskim firmom alternatywne źródło i większą pewność zaopatrzenia.

Polskie ministerstwo gospodarki ma czas do 28 czerwca na zaopiniowanie niemieckiego projektu. Jeśli nie zrobi tego w terminie, brak odpowiedzi będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na inwestycję.

IAR/rz/łp/dyd

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.