Facebook Google+ Twitter

Powstanie pełnometrażowa animacja o Chopinie

Powstaje pełnometrażowa animacja o Chopinie i współczesnej nastolatce, przenoszących się w czasie. Za produkcję "Serca w murze" odpowiadać będzie legendarne studio Se-Ma-For. Miejscem akcji będzie pałac w Szafarni pod Toruniem.

 / Fot. szkice do animacji, źródło: Fundusze Europejskie„Serce w murze” („Heart in the Wall”) ma być największym przedsięwzięciem w historii polskiej animacji. Film będzie pełnometrażową animacją, w swobodny, ale twórczy sposób interpretującą życie Fryderyka Chopina. Film powstać ma w poklatkowej technice lalkowej, która jest wizytówką łódzkiego Studia Se-ma-for. Produkcja ma mieć 90 minut i docelowo trafić ma do kin na całym świecie.

Film opowie historię miłości i przyjaźni, która pokonuje czas i przestrzeń. Sam pomysł jest naprawdę wyjątkowy. Autorzy chcą zerwać z tradycją pokazywania Chopina w nudno-romantyczny sposób, jako chorowitego muzyka. Tym razem zakocha się w nim (a on w niej), współczesna dziewczyna. Spotkają się... dzięki otworzeniu dziury w czasie. W ten sposób Chopin z XIX wieku i dziewczyna z XXI wieku, będą mogli poznawać się, odwiedzać i... kochać. Dziewczyna "spotka" młodego Chopina w czasie jego pobytu w podtoruńskim pałacu w Szafarni w 1824 roku. Kompozytor faktycznie mieszkał w szafarskim dworku Dziewanowskich jako nastolatek, dwukrotnie – w roku 1824 i 1825 – spędzając wakacje na ziemi dobrzyńskiej i chełmińskiej. Wydawał tam nawet gazetę - „Kurier Szafarski”.

Czytaj: http://festiwaltofifest.blogspot.com/2015/03/bedzie-penometrazowa-animacja-o-chopinie.html

Se-Ma-For pracuje nad tym projektem od 2009 roku, ale dopiero teraz pojawiły się realne szanse na jego realizację. Projekt otrzymał bowiem dofinansowanie z Programu Kreatywna Europa – MEDIA w ramach schematu Development. Za reżyserię odpowiada Balbina Bruszewska, absolwentka łódzkiej PWSFTViT, reżyserka, scenarzystka i fotografka. Współpracują z nią: Mihaly Gyoerik - reżyser filmów dokumentalnych, form eksperymentalnych oraz fabularnych związany obecnie z Radiotelevisione Svizzera (RSI) oraz Yves Gutjahr - reżyser, scenarzysta i realizator efektów specjalnych oraz animacji. Studio Se-ma-for, to kontynuator tradycji jednego z najstarszych studiów w Europie. Przez ponad 65 lat studio wyprodukowało niemal 1450 filmów, z których 850 stanowią animacje stop motion. Dwie z nich zostały nagrodzone Oscarem dla Najlepszego Krótkometrażowego Filmu Animowanego: Tango (1982) oraz Piotruś i Wilk (2008).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.