Facebook Google+ Twitter

Powstanie pełnometrażowy film o "żołnierzach wyklętych"

13 kwietnia w Sielpi Wielkiej pod Kielcami miał miejsce kolejny dzień zdjęciowy do pierwszej, pełnometrażowej produkcji o bohaterach podziemia antykomunistycznego.

 / Fot. nieznanyFilm, którego reżyserem jest debiutujący w kategorii filmów pełnometrażowych Konrad Łęcki, opowiadać będzie o bezpardonowej i bohaterskiej walce młodych ludzi, którzy po przeżyciu okupacji hitlerowskiej zostali zmuszeni do dalszej walki o niepodległą i wolną Polskę z przeważającymi siłami aparatu bezpieczeństwa Polski Ludowej wspieranego przez NKWD. Większość z nich po dziś dzień nie doczekała się jakiejkolwiek formy upamiętnienia czy też rehabilitacji po wielu latach kłamliwej propagandy PRL, nazywającej ich bandytami i mordercami.

Zaskakujący może być fakt, że film powstaje bez jakiejkolwiek pomocy ze strony polskiego rządu. Finansowany jest wyłącznie z pieniędzy prywatnych darczyńców. Jak donoszą członkowie ekipy filmowej, umożliwi to stworzenie widowiska opartego na prawdzie historycznej, bez ingerencji w scenariusz przez niewiarygodnych, reżimowych historyków.

W rolach głównych obejrzymy : Marcina Kwaśnego, Janusza Chabiora, Roberta Wrzoska oraz Jarosława Witaszczyka, a premiera planowana jest na marzec przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.