Facebook Google+ Twitter

Powstanie plan kryzysowy dla polskiej zbrojeniówki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-18 10:42

Rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej powiedział, że w resorcie powstaje właśnie program modernizacji armii na 2009 rok, co będzie podstawą do zamówień w sektorze zbrojeniowym. Robert Rochwicz podkreślił, że tylko na tej podstawie można osiągnąć kompromis z właścicielami firm i związkowcami. Z kolei związkowcy mają przygotować swój plan, co będzie podstawą do zawarcia ewentualnego porozumienia.

Wczoraj wieczorem zakończyła się kolejna tura rozmów Ministerstwa Obrony z przedstawicielami sektora zbrojeniowego i związkami zawodowymi. Robert Rochowicz podkreślił, że przebiegło w dobrej atmosferze i - jego zdaniem - jest szansa na osiągnięcie porozumienia w tej sprawie.

Przedstawiciele związków zawodowych wypowiadają się w nieco innym tonie. Już wczoraj postawili MON ultimatum: albo resort opracuje plan kryzysowy do 6 marca, albo ludzie wyjdą na ulice. Dziś związkowcy z sektora zbrojeniowego prowadzą narady i rozmowy we własnym gronie.

Resort Obrony musi zaoszczędzić prawie 2 miliardy złotych z budżetu, w którym planowano wydatki na poziomie blisko 25 miliardów. Jednym z pomysłów na zaciskanie pasa jest przesunięcie w czasie realizacji kontraktów ze zbrojeniówką o rok lub nawet dwa lata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.