Facebook Google+ Twitter

Powstanie poznańskiej gminy pastafarianskiej.

Wczoraj w Poznaniu spotkało się ponad 50 Pastafarian. Większość osób widziało się po raz pierwszy, a dla niektórych była to pierwsza w życiu impreza religijna.

Wyobrażenie Latającego Potwora Spaghetti / Fot. Bob HendersonCzym jest Pastafarianizm? Patrząc formalnie jest to stosunkowo młoda religia, gdyż została wprost nazwana dopiero w roku 2005. Wówczas wyznawca Bobby Henderson wystosował oficjalny list do szkoły w Kansas, w którym wyraził zaniepokojenie wprowadzeniem do programu nauczania teorii kreacjonistycznej. Wskazanie wprost Latającego Potwora Spaghetti jako twórcy świata pokazało absurdalność teorii opartych o wiarę.

Jednak istotą wyznania jest wiara w zdrowy rozsądek. Na polskiej stronie wyznawców Pastafarianizmu możemy przeczytać o zasadach jakimi się kierują i przekonać, że wynikają one wprost ze zdrowego rozsądku. Osiem wskazówek "Naprawdę wolałbym byś nie..." pokazuje otwarcie na różne poglądy i wielki pragmatyzm Pastafariańskiej religii. W tym sensie kościół ten istnieje już od setek lat, odkąd pojawiła się zdrowa myśl.

Spotkanie Pastafarian, Poznań / Fot. Owidiusz OkłotaW Poznaniu dyskutowano na wszelkie tematy, a między nimi także o statusie religii w kontekście toczącego się właśnie procesu wpisu kościoła do rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych. Wszyscy ci, którym trudno jest uwierzyć zarówno w istnienie Latającego Potwora Spaghetti, jak i w to, że mogą istnieć ludzie wierzący w istnienie Jego Makaronowatości, powinni wybrać się na następne spotkanie, gdzie na własne oczy zobaczą społeczność Pastafarian.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.