Facebook Google+ Twitter

Powstanie replika Białego Domu? Służba chroniąca prezydenta USA chce trenować w realistycznych warunkach

Secret Service, służba ochraniająca prezydenta Stanów Zjednoczonych, chce zbudować replikę Białego Domu. Obiekt miałby powstać w Beltsville i kosztować 8 mld dolarów.

https://flic.kr/p/cLSUEw / Fot. Stefan Fussan/CC BY SA 2.0Zdaniem szefa Secret Service budowa repliki Białego Domu pozwoli funkcjonariuszom lepiej przygotować się do służby. Obecne warunki treningowe mają być mało realistyczne - podaje serwis Politico.

Kopia Białego Domu miałaby powstać na terenie 200-hektarowego ośrodka szkoleniowego Secret Service w Beltsville w stanie Maryland. Nie wiadomo czy budynek miałby być dokładną repliką siedziby amerykańskiego prezydenta w skali 1:1.

Czytaj także: Drony będą walczyć z kłusownikami polującymi na słonie i nosorożce? Trwa zbiórka pieniędzy na program Powietrzny pasterz


Secret Service nie ma ostatnio dobrej prasy. Służba krytykowana jest za liczne wpadki, które narażają na szwank jej imię i przede wszystkim bezpieczeństwo prezydenta Stanów Zjednoczonych. We wrześniu doszło do jednego z bardziej spektakularnych incydentów, gdy na teren Białego Domu wtargnął mężczyzna z 9-centymetrowym nożem. 42-letni weteran przeskoczył przez ogrodzenie, przebiegł trawnik i dostał się do budynku, gdzie został obezwładniony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.