Facebook Google+ Twitter

Powstanie rowerowa autostrada za 50 mln euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-18 08:04

Rowerowa autostrada o długości 2 tysięcy kilometrów powstanie w Polsce wschodniej. Trasa przebiegać będzie przez 5 regionów: warmińsko-mazurski, podlaski, lubelski, podkarpacki i świętokrzyski. 50 mln euro na tę inwestycję zarezerwowano w Programie Operacyjnym Polski Wschodniej.


W województwie świętokrzyskim wybudowane zostanie około 250 km tras rowerowych - poinformował Jacek Kowalczyk z Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Jak dodał - jest zwolennikiem budowania krótszych tras, jednak Komisja Europejska program zatwierdziła i teraz trzeba przystąpić do jego wykonania. W przeciwnym razie władze województwa będą musiały zwrócić pieniądze.

Trasa w województwie świętokrzyskim rozpocznie się w Sandomierzu. Tam połączy się ze szlakiem podkarpackim. Dalej przebiegać będzie przez przez Koprzywnicę, Ujazd, Iwaniska, Borków, Kielce, Grzymałków, aż do Sielpi Wielkiej, a stamtąd poprowadzona zostanie do województwa łódzkiego.

Wybudowanie jednego kilometra trasy rowerowej kosztować ma od 300 do 700 tysięcy złotych. W ramach projektu powstaną również nowe miejsca parkingowe oraz postojowe. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego dla województwa świętokrzyskiego przeznaczyło na ten cel około 8 mln euro. Pierwsze prace rozpoczną się wiosną przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.