Facebook Google+ Twitter

Powstanie Stowarzyszenie 'Ars Sacra'

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-01 14:54

W Polsce powstanie Stowarzyszenie Muzeów i Skarbców Kościelnych "Ars Sacra". Na Jasnej Górze w Częstochowie dyrektorzy muzeów kościelnych rozpoczęli pracę nad wnioskiem o rejestrację stowarzyszenia w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Ksiądz Andrzej Rusak dyrektor Muzeum Diecezjalnego Dom Długosza w Sandomierzu mówi, że głównym celem stowarzyszenia jest rozwój takich placówek, lepsze udostępnianie zbiorów i ukazywanie ich bogactwa duchowego. Stowarzyszenie pomogłoby także w lepszym szkoleniu kadr.

Dyrektor tłumaczy, że Stowarzyszenie Muzeów i Skarbców Kościelnych to także mówienie jednym głosem w sprawach przyszłego funkcjonowania placówek z Ministerstwem Kultury.
W Polsce działa ponad 50 muzeów diecezjalnych, działają także muzea parafialne, misyjne oraz klasztorne. Konferencja Episkopatu Polski zatwierdziła statut Stowarzyszenia w 2008 roku.

Wniosek o jego rejestrację składany będzie w Krajowym Rejestrze Sądowym w przeciągu najbliższych trzech miesięcy, tak, by jeszcze w tym roku Stowarzyszenie Muzeów i Skarbców Kościelnych mogło rozpocząć działalność.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Ars Sacra


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.