Facebook Google+ Twitter

Powstanie Światowe Centrum Leczenia Częściowej Głuchoty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-01 15:21

W Kajetanach pod Warszawą powstanie Światowe Centrum Leczenia Częściowej Głuchoty. Dzięki profesorowi Henrykowi Skarżyńskiemu, który jako pierwszy w świecie wszczepił implant ślimakowy osobie z częściową głuchotą - nie niszcząc resztek słuchu - Polska stała się liderem w tej dziedzinie medycyny.

Profesor Skarżyński przedstawił plany organizacji i budowy Światowego Centrum Leczenia Częściowej Głuchoty. Gmach ma powstać w ciągu kilkunastu miesięcy obok Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach.
Profesor podkreślił, że oddanie nowoczesnego centrum badawczego i klinicznego wpłynie na poprawę komfortu leczenia pacjentów.

Przedsięwzięcie jest szansą na wytworzenie polskich implantów słuchowych. Codziennie w trzech salach operacyjnych Międzynarodowego Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach przeprowadzanych jest około 50 operacji. W kolejce na zabieg czeka prawie 16 tysięcy osób z problemami słuchu.

Budowa Światowego Centrum Leczenia Częściowej Głuchoty będzie kosztowała 123 miliony złotych. Dwie trzecie środków- ponad 80 milionów- pochodzi z funduszy europejskich. Pozostałe pieniądze to środki własne Instytutu. Centrum ma być oddane do użytku w połowie przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.