Facebook Google+ Twitter

"Powstanie w kolorze" na Białołęce

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-07-26 13:26

1 sierpnia przypada 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na obchody tego wydarzenia zaprasza Białołęcki Ośrodek Kultury.

 / Fot. BOK BiałołękaW ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza 1 sierpnia na uroczystą inaugurację wystawy pt. "Powstanie w kolorze".

Wystawa pokazuje kadry z filmu "Powstanie Warszawskie", pierwszego na świecie dramatu wojennego non-fiction, zmontowanego w całości z materiałów dokumentalnych. Poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk, przedstawione zostają wydarzenia mające miejsce w 1944 roku.Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej.


Wystawa została przygotowana we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zobacz również Śpiew Murów 44

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Pamiętam prawdziwy wysyp filmów, wystaw i innych uroczystości w roku 1969 w inną okrągłą rocznicę powstania w Warszawie. Serial "Kolumbowie", zresztą znakomity i wstrząsający, którego nie przypomina się obecnym pokoleniom. Może ktoś też oglądał i przypomni w W24? Porównanie tamtego i obecnego działa filmowego na ten sam temat byłoby dość ciekawe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coraz częściej powstają polskie filmy na ważne rocznice. Nie przekonuje mnie to. Film Kanał powstał po 10 latach pd wybuchu powstania, ale nie czuło się w nim że jest sprowokowany przez władzę, raczej przeciwnie. Trzeba robić polskie filmy historyczne, ale powinny moim zdaniem powstać z potrzeby serca rówieśników wydarzeń. Tak było w przypadku filmu Wajdy. Wolałbym aby powstała remake filmu Wajdy. Cenię jednak Pianistę Romana Polańskiego. Dobrze dzisiaj się pisze, jest sporo ciekawych zagadnień jak na środek sezonu ogórkowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatnio w portalu tylko relacje z procesji Bożego Ciała były tak liczne. Zatem sprawy tradycji i historii są ważne dla Polaków. I są spory także diamentralnie różne opinie o nowym polskim filmie o nowy polski film fab. o Powstaniu Warszawskim. Młodsi recenzenci chwalą starsi ganią. Podobno film "Kanał| Wajdy o powstaniu ma za powolna narrację dla młodych odbiorców kinowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Galerię można zobaczyć tutaj link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oferta obchodów jest jak widać szeroka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pięknie. Dziękuję za informację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.