Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

268 miejsce

Powstanie Warszawskie. "Chłopcy z tamtych lat"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2017-07-28 08:27

Z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Stołeczna Estrada zaprasza na szczególne muzyczne wydarzenie poświęcone pamięci walczących o wolność stolicy.

 / Fot. By Eugeniusz Haneman - Jerzy Piorkowski (1957) Miasto Nieujarzmione, Warszawa: Iskry, ss. 197 no ISBNJan Grużewski; Stanisław Kopf (1957) Dni PowstaniDzień przed rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, 31 lipca, Stołeczna Estrada zaprasza na szczególne muzyczne wydarzenie poświęcone pamięci walczących o wolność stolicy – koncert pt. „Chłopcy z tamtych lat”.

Warszawskie Combo Janka Młynarskiego wraz z plejadą znakomitych artystów zabiorą słuchaczy w muzyczną podróż do przedwojennej Warszawy. Wspólnie odwiedzimy ówczesne dancingi, salony i podwórka. Przywołamy pamięć o mieście sprzed hekatomby. Mieście, w którym przyszli Powstańcy rodzili się i dorastali. O czasach ich beztroski i marzeń. Nim wojna zabrała im młodość.

Po raz pierwszy na jednej scenie i w jednym repertuarze wystąpią:
Janek Młynarski i Warszawskie Combo Taneczne
Aleksandra Kurzak
Gaba Kulka
Renata Przemyk
Marian Opania
Janusz Olejniczak
Fair Play Quartet

Obok typowych dla warszawskich przedwojennych podwórek mandoliny i piły zagrają również dzwony warszawskich kościołów. Multimedialna scenografia przypomni obrazy Warszawy, jakiej już nie ma, a ostatnimi, którzy ją pamiętają, są Warszawscy Powstańcy.

Stołeczna Estrada od 22 lat realizuje autorskie widowiska upamiętniające kolejne rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym czasie zaproszono do współpracy setki artystów i muzyków. Na scenach przy Placu Zamkowym, Placu Krasińskich czy Bankowym i na dziedzińcu Zamku Królewskiego grały orkiestry symfoniczne, występowały chóry, recytowano najważniejsze teksty autorów tworzących w czasie drugiej wojny światowej oraz po jej zakończeniu. Na scenie stawiali najwybitniejsi polscy artyści, m.in.: Stanisława Celińska, Tomasz Stańko, Anna Maria Jopek, Marian Opania, Robert Więckiewicz, Józef Skrzek oraz uczestniczki Powstania – Alina Janowska i Danuta Szaflarska.

Koncert plenerowy z okazji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego „Chłopcy z tamtych lat” odbędzie się 31.07.2017 r. o godz. 20.30 na Placu Krasińskich.

Organizatorem wydarzenia jest Stołeczna Estrada.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Retransmisja koncertu w @RDC w niedzielę o godz. 18:00. W utworach z czasów przedwojennej Warszawy wystąpią Warszawskie Combo Taneczne Janka Młynarskiego, Renata Przemyk Gabriela Kulka, Marian Opania, Janusz Olejniczak i Aleksandra Kurzak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

szymon bachir - Jak widzę z Twojego profilu, to wówczas miałeś lat 11, również tak do tego podchodziłeś, czy srałeś w majty ze strachu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powstanie młodziki-to ludobójstwo dokonane garstką sanacyjnych oficerow.Wieczna im hańba,młodzi na ich zbrodniczy rozkaż szli przekonani do wolności,nie widzieli,ze po smierć

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obchody (apele, spotkania, koncerty) wybuchu Powstania Warszawskiego od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród ludzi w różnym wieku. link

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Żegnam was, to już na pewno ostatnie moje spotkanie z wami". Niezwykle wzruszające przemówienie gen. Ścibora-Rylskiego w przeddzień rocznicy Powstania. Warto posłuchać
https://www.facebook.com/wiadomosciwppl/videos/1672010086164769/?fref=mentions

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, coraz ich mniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jeszcze chłopcy z tamtych lat są wsrod zywych i mam nadzieje upal im niestraszny

Komentarz został ukrytyrozwiń

To na pewno będzie b. ciekawe wydarzenie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.