Facebook Google+ Twitter

"Powstanie Warszawskie" powalczy o nominację od Oscara

"Powstanie Warszawskie" powalczy o nominację do Oscara w kategorii "film dokumentalny". Międzynarodową wersję filmu wyreżyserował Władysław Pasikowski. Na ekrany amerykańskich kin film trafi na przełomie września i października.

 / Fot. youtube/print screenW międzynarodowej wersji filmu pojawia się trzeci bohater. Jest nim Amerykanin pracujący w Biurze Informacji i Propagandy KG AK, piszący komunikaty z Powstania dla zagranicy. Dwaj bracia znani z polskiej wersji, donoszą mu o tym, co się dzieje w Warszawie - podaje wyborcza.pl

Współtwórcą polskiej wersji "Powstania Warszawskiego" jest Jan Komasa. Ponieważ był zajęty kończeniem swojego nowego filmu "Miasto 44", wyreżyserowanie międzynarodowej wersji filmu powierzono Władysławowi Pasikowskiemu. Jak zaznacza w rozmowie z IAR Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego "Władysław Pasikowski potrafi robić amerykańskie kino. Dzięki temu, ten film może być bardziej zrozumiały dla zagranicznych widzów".

Na przełomie września i października film będzie pokazywany w amerykańskich kinach - to wymóg, który trzeba spełnić, aby móc zgłosić film do Oscara. Większość dialogów jest w języku angielskim, natomiast bez zmian pozostała część wizualna.

"Powstanie Warszawskie" to zmontowany z wojennych kronik pierwszy na świecie dramat wojenny non - ficton. Jest kolorową rekonstrukcją autentycznych kronik filmowych pochodzących z 1944 roku. Swoją premierę miał 9 maja.Zobacz także:

"Powstanie Warszawskie" Jana Komasy.

Teledysk "Tyle nadziei, tyle młodości" promuje film "Powstanie Warszawskie" Jana Komasy.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.