Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

840 miejsce

Powtórka przed maturą z historii. Rozwiąż nasz test!

Już w poniedziałek, 17 maja, odbędzie się egzamin maturalny z historii. Jesteście znudzeni ślęczeniem w książkach i wbijaniem do głowy dat, wydarzeń, władców? A może powtarzanie materiału odłożyliście do ostatniej chwili i zaczynacie odczuwać lekką panikę? Sprawdźcie swoją wiedzę i rozwiążcie nasz test!

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:David-Napoleon.png&filetimestamp=20070208122445Już w poniedziałek, 17 maja, odbędzie się egzamin maturalny z historii. Historia należy do najczęściej wybieranych przedmiotów maturalnych, ponieważ nadal większość absolwentów częściej wybiera studia na uniwersytetach na kierunkach humanistycznych, niż na politechnikach i akademiach technicznych.

Jesteście znudzeni ślęczeniem w książkach i wbijaniem do głowy dat, wydarzeń, władców? A może powtarzanie materiału odłożyliście do ostatniej chwili i zaczynacie odczuwać lekką panikę? Chcemy wyciągnać do Was pomocną dłoń, dlatego przygotowaliśmy krótki test. Znajdziecie w nim 10 pytań, które pomogą Wam sobie uświadomić, jakie zagadnienia musicie jeszcze powtórzyć i na co zwrócić uwagę. A może okaże się, że panika jest niepotrzebna, ponieważ świetnie dajecie sobie radę i jedyną rzeczą, którą powinniście zrobić to odpocząć i zrelaksować się przed egzaminem? Rozwiążcie i przekonajcie się sami!

1) Co powinniśmy kojarzyć z Filipem II, królem Macedonii?
a) nie powinniśmy kojarzyć z tym władcą żadnego z ważniejszych faktów
b) filipiki - czyli mowy przeciwko Filipowi
c) bitwę pod Cheroneą
d) postać mówcy Demostenesa

2) Które z poniższych twierdzeń przyporządkujesz do ustroju republiki rzymskiej?
a) nazywany był ustrojem "mieszanym" - pierwiastki demokracji, arystokracji, o monarchii występowały w nim w zrównoważonych proporcjach
b) opierał się m.in. na urzędnikach posiadających silną władzę - konsulach, cenzorach, kwestorach, pretorach, trybunach ludowych, edylach plebejskich
c) istniał najwcześniej od przełomu VI i V wieku p.n.e.
d) został zastąpiony ustrojem pryncypatu w czasach Oktawiana Augusta

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Czarna Róża
  • Czarna Róża
  • 13.05.2012 11:12

Historia jest 14stego! o 14 ;D będzie dobrze ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
anonim
  • anonim
  • 16.11.2010 20:13

Wydaję mi się, że historia nie jest jednym z częściej wybieranych przedmiotów maturalnych. Najczęściej wybierane są WOS, geografia i biologia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.