Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6476 miejsce

Powtórka przed maturą z WOS-u - start!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-16 12:52

W 2009 roku egzamin dojrzałości z wiedzy o społeczeństwie wybrało aż 23 proc. abiturientów. Sami uczniowie oceniają, że przygotowanie do matury z popularnego WOS-u nie jest trudne. Ale jak skutecznie się do niej przygotować?

Od bieżącego roku wiedza o społeczeństwie może być zdawana tylko jako przedmiot dodatkowy, ale pomyślny wynik egzaminu otwiera drzwi na popularne kierunki studiów humanistycznych, społecznych i politycznych. Jednak by uzyskać maksymalną liczbę punktów nie wystarczy znajomość faktów z ostatnich lat i nazwisk z pierwszych strona gazet. Maturzysta musi wykazać się wiedzą z zakresu m.in. ideologii i doktryn politycznych, ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, współczesnych procesów społecznych i ekonomicznych, modeli ustrojowych państw demokratycznych, instytucji Unii Europejskiej, elementów prawa, a także umiejętnością analizy wyników badań społecznych i tekstów źródłowych.

Od lat niezwykle popularne są całoroczne kursy przygotowujące do egzaminu maturalnego, podczas których uczniowie powtarzają całość materiału ze szkoły ponadgimnazjalnej. Przeważnie prowadzone są w formie wykładu i zakładają dużą samodzielność uczestników. Jednak oprócz suchych faktów niezbędna jest umiejętność ich interpretacji, bez której przyszły maturzysta nie poradzi sobie w pytaniach otwartych.

Jak na dwa miesiące przed egzaminem maturalnym poćwiczyć formułowanie własnego stanowiska w ważnych kwestiach społecznych? Jak skutecznie usystematyzować fakty, teorie i daty? Na co warto zwrócić uwagę w konstruowaniu wypowiedzi pisemnej? Wszystkich maturzystów zachęcamy do uczestnictwa w bezpłatnym internetowym kursie prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Rejestracja właśnie ruszyła!

CEO organizuje powtórkę z WOS-u od kilku lat i niezmiennie cieszy się ona zainteresowaniem maturzystów - w 2009 roku do kursu przystąpiło ponad 350 uczniów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.