Facebook Google+ Twitter

Powyborcza prawda we Wrocławiu

Jeszcze nie przebrzmiały echa samorządowej kampanii wyborczej, a już widać i słychać na ile realne były i są obietnice kandydatów.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_DutkiewiczW czasie kampanii wyborczej Rafał Dutkiewicz, jeszcze jako kandydat, wyartykułował 10 głównych zagadnień, które są wg niego najważniejsze i które będą priorytetem w jego działalności.

W okresie kampanii Rafał Dutkiewicz, jeszcze jako kandydat, wyartykułował 10 głównych zagadnień, które są najważniejsze i które będą priorytetem. Edukacja, Gospodarka, Komunikacja, Sport i kultura, Informatyzacja, Rynek pracy, Rewitalizacja miasta, Budownictwo, Bezpieczeństwo, Przygotowania do Euro 2012.

Znalazły się tam m.in. zapisy "(…)Miasto zbuduje nowe przedszkola. (…)Nowe boiska i baseny itd. (…)budowa nowego terminalu na lotnisku i poszerzenie sieci połączeń lotniczych ze stolicy Dolnego Śląska, zakup nowych tramwajów i modernizacja istniejącego taboru. (…), budowa oceanarium, tramwaj wodny, sztuczny stok narciarki i reaktywacja koszykarskiego Śląska.

(…)szerokopasmowy Internet dla wszystkich instytucji, dostęp do e-administracji.(…)około dwóch tysięcy bezrobotnych wrocławian skorzysta z szerokiego wachlarza szkoleń, które podniosą ich kwalifikacje.(…)Chętni dostaną dotacje na założenie własnej firmy.(…) zwiększenie roli Centrum Aktywizacji Zawodowej.(…)

Przy ul. Górniczej i Kiełczowskiej staną nowe bloki komunalne.(…) Miejski monitoring zostanie rozbudowany, a w niebezpiecznych miejscach przybędzie latarni. Poprawi się też ochrona przeciwpowodziowa - Wrocławski Węzeł Wodny będzie zmodernizowany, a miasto pokryje część kosztów budowy wału na osiedlu Kozanów oraz przebudowy Śluzy Mieszczańskiej(…)".

A jak jest w dwa tygodnie po wyborze Prezydenta Miasta Wrocławia


Miejskim radnym przedłożono projekt budżetu na 2011 rok. Niestety kampania samorządowa była tylko i wyłącznie listą życzeń. Wraz z jej zakończeniem lista pozostała tylko papierową obietnicą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

To jet to. W polityce, i to w każdej polityce, coraz więcej środków przeznacza się na pijar na tworzenie wizerunku, czyli fikcji. Najpierw myślałem że to taki nowy trend. Ale nie, to przecież żywcem wyjęte z czasów realnego socjalizmy i może nawet innego systemu totalitarnego. To nic innego jak propaganda sukcesu. Panie i Panowie politycy, weźcie się w końcu do uczciwej pracy, i to równo z lewa i prawa. A was pozdrawiam Irku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Natomiast przewidziano wzrost wydatków na promocję samorządu o 10 mln zł.

I to jest clou! Pan Prezydent i radni będą mieli dobre samopoczucie, gdy sobie poczytaja o samych swych sukcesach!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Irek... :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak Pan zerknie w moje archiwum, znajdzie Pan tam informacje o niebezpieczeństwie. Pisałem o istnieniu takiego niebezpieczeństwa. Stało się.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan
  • Jan
  • 08.12.2010 18:30

Panie Ireneuszu - nigdy nie wierzyłem w wyborcze obietnice i nie jestem zaskoczony Pańskimi doniesieniami bo już podczas przedwyborczego spotkania z D.Jackiewiczem słyszałem,że miasta nie będzie stać na żadne nowe inwestycje ponieważ musimy spłacać zaciągnięty dług na obecne projekty.
Niektórzy wyborcy jak zwykle czekali na cuda powyborcze i szybki tramwaj i takie różne "ble ble"- obietnice. Te prawie 50% nieobecnych na wyborach myśli już tylko realnie i o przyszłości swojej i najbliższych. Może ostatnie 30 lat też wpłynęło na takie ich podejście do polityki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.