Facebook Google+ Twitter

Powyborcze komentarze z zagranicy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-10-10 00:02

Przejrzałem sześć największych, zagranicznych mediów, wybierając komentarze, dotyczące polskich wyborów parlamentarnych.

Reakcje w sztabie wyborczym PO, po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów parlamentarnych, 9 bm. w Warszawie. Na zdjęciu premier Donald Tusk (P) z żoną Małgorzatą / Fot. PAP/Radek PietruszkaPremier RP Donald Tusk ogłosił zwycięstwo swojej partii, Platformy Obywatelskiej, po podaniu w telewizji sondażowych wyników wyborczych. Partii Tuska i jego koalicjantowi Polskiemu Stronnictwu Ludowemu (wł. z tłum. Partia Ludowców, ang. Peasants' Party, przyp. K.O.) wg wstępnych wyników wystarczy mandatów, aby rządzić drugą kadencję - BBC.

Premier RP Donald Tusk przeszedł do historii, jako pierwszy urzędujący lider, który wygrał reelekcję w ciągu 20 lat od czasów upadku komunizmu - Deutsche Welle.

Po raz pierwszy od 1989 roku rząd polski może rządzić drugą kadencję - Freie Presse.

Jeśli te wyniki się potwierdzą, to oznacza, że po raz pierwszy od upadku komunizmu ta partia wygrała kolejne wybory parlamentarne, w okresie przewodnictwa Polski w Unii Europejskiej, zapewniając stabilność w czasach kryzysu - New York Times.

A Richter skomentował wygraną PO dla NYT z Globalnego Centrum Badawczego następująco: Dla państwa oznaczać to może teraz dobry wybór, ale może także okazać się dzień po wyborze wylaniem kubła zimnej wody na głowę.

Liberalna Partia Platforma Obywatelska (PO) i premier Donald Tusk wygrali wybory parlamentarne w Polsce, które miały miejsce w niedzielę, 9 października b.r., z sondażowym wynikiem 39,6%. PO, która rządzi w kraju od 2007 roku, pokonała swojego głównego rywala - partię konserwatywną Prawo i Sprawiedliwość (PiS) i jej lidera Jarosława Kaczyńskiego (30,1%) i partię antyklerykalną Ruch Palikota (10,1%). Jeśli ta tendencja się utrzyma, to władzę utrzymają liberałowie, mogąc stworzyć bez problemów większościowy rząd - Le Monde.

Koalicja liberalnej Platformy Obywatelskiej (PO) z premierem Donaldem Tuskiem i chłopska partia (PSL) wygrywają wybory parlamentarne w Polsce - Le Figaro.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Jarosław Kaczyński w TVN24: Szanujemy wyniki wyborów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.