Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16512 miejsce

Pożądana zabawka, piszczące chomiki, niebezpieczne dla zdrowia

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-07 15:05

Te małe zabawki w postaci jeżdżących i wydających dźwięki chomików, które są na szczycie dziecięcych list życzeń świątecznych, mogą zawierać niebezpieczne dla zdrowia substancje.

Screen / Fot. guardian.co.ukJak wynika z badań Mr Squiggle Go Go Hamster zawiera potencjalnie niebezpieczny poziom toksycznych substancji, które mogą powodować raka. Badania zostały przeprowadzone na zabawkach sprzedanych w USA, jednak dostępnych też w Wielkiej Brytanii. Wg producenta, firmy Cepia Inc, zabawki te są całkowicie bezpieczne i pozytywnie przeszły wszystkie testy jakości.

Russ Hornsby dyrektor Cepa Inc. wyjaśnia w wydanym oświadczeniu: "Chcemy zapewnić wszystkich klientów, chcących zakupić jakąkolwiek z zabawek Zhu Zhu Pet w okresie świątecznym, że w 100 proc. spełniają one amerykańskie oraz europejskie standardy jakości. Pracuję w branży zabawkarskiej od ponad 35 lat i będąc ojcem nigdy nie pozwoliłbym na wydanie niebezpiecznej dla zdrowia serii zabawek."

Dara O'Rourke - profesor Uniwersytety Kalifornijskiego i dyrektor GoodGuide tłumaczy, że przeprowadzone testy wskazują na potencjalne zagrożenie zdrowia. Go Go Hamsters to jedne z najbardziej popularnych w ostatnim czasie zabawek. Do ich sukcesu przyczyniła się również cena - ok. 8 dolarów.

Guardian

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.