Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

49278 miejsce

Pożar autobusu w Zduńskiej Woli

Tuż po godz. 14.40 straż pożarna w Zduńskiej Woli odebrała dziś zgłoszenie, iż na skrzyżowaniu ul. Łaskiej i Kilińskiego pali się autobus Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Łodzi. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp gaśniczy oraz trzy patrole policji.

Pożar autobusu w Zduńskiej Woli, miejsce zdarzenia / Fot. Wiktor Sochacki (Nasze Radio )Na miejscu zastęp gaśniczy stwierdził, że pali się tylna część autobusu. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru. Na szczęście autobus był pusty.

Jak udało mi się dowiedzieć od st.asp. Leszka Błaszczyka, dowodzącego akcją gaśniczą, zapaliła się jedna z opon na tylnej osi, co spowodowało przeniesienie się pożaru na cała tylną oś samochodu. Pożar nie przedostał się do wewnętrznej części autobusu.

Prawdopodobna przyczyną pożaru było zablokowanie się układu hamulcowego tylnej osi, co spowodowało rozgrzanie się układu do czerwoności i zapłonu opony. Utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Łaskiej i Kilińskiego trwały ponad dwie godziny, aż do czasu usunięcia autobusu ze skrzyżowania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jakoś coraz więcej tych pożarów autobusów, co chwile gdzieś o tym mówią. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.