Facebook Google+ Twitter

Pożar hangaru na lotnisku w Dublinie

Na prawie 1,5h wstrzymano loty na lotnisku w stolicy Irlandii. Teraz lotnisko wraca do normalnego działania.

Pożar hangaru na lotnisku w Dublinie / Fot. Dublin FB Dziś rano w Dublinie lotnisko było zamknięte przez ponad 90 minut, było to spowodowane pożarem hangaru.

Na lotnisku doszło do pożaru jednego z hangarów. Na miejsce od razu dysponowano cztery zastępy Straży Pożarnej. Hangar znajdował się daleko od miejsca, w którym przebywali pasażerowie - żaden z nich nie ucierpiał.

Samolot linii Ryanair, lecący z Leeds, był ostatnim samolotem który wylądował na lotnisku w stolicy Irlandii, natomiast ostatnim, który wzbił się w powietrze, był samolot irlandzkich linii lotniczych lecący do Wrocławia o 6:25.

Pożar jest pod kontrolą, lecz na lotnisku dalej panuje zamieszanie, próbują nad nim zapanować kontrolerzy ruchu powietrznego.

Ogień pojawił się daleko od terminala pasażerskiego, podróżnym nie groziło niebezpieczeństwo – podaje BBC. Nie ma także poszkodowanych wśród pracowników lotniskach czy strażaków.

O godzinie 10:00 do wiadomości podano, że będą odwołane loty z Londynu oraz z Dublina do Southampton. Ponad dwugodzinne opóźnione miały loty z Nowego Jorku, Londynu i Bostonu.
Samoloty, które miały wylądować w stolicy Irlandii, przekierowano na lotniska w Belfaście i Shannon.


„Nikt się nie bał, wszystko wydawało się być pod kontrolą, widzieliśmy strugi wody płynące na palący się dach. Jedyną anomalią w porcie były tablice z napisami, że dokładne informacje o lotach pojawią się wkrótce” – relacjonowali dla telewizji Sky News podróżni.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.