Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30477 miejsce

Pożar kamienicy w Bełżycach, uratowano pięcioro dzieci

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-12-14 10:43

W nocy w Bełżycach (woj. lubelskie) w jednej z kamienic w centrum miasta wybuchł pożar. Zapalił się sklep z artykułami chemicznymi. Strażacy ewakuowali z zagrożonej kamienicy pięcioro dzieci wraz z opiekunami. Dzieci trafiły do szpitala.

Walka z ogniem. / Fot. Paweł BednarczykStrażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zastali w ogniu sklep z artykułami chemicznymi. Dostęp do obiektu był utrudniony. Niebezpieczeństwo stwarzały wybuchające dezodoranty oraz farby. Silny wiatr oraz eksplodujące materiały powodowały bardzo szybkie rozprzestrzenianie się ognia. W wyniku płonącego stropu zagrożone było mieszkanie nad sklepem, z którego ewakuowano pięcioro małych dzieci wraz z opiekunami. Dzieci zostały zabrane do szpitala na obserwację.
- Całe szczęście, że nie doszło do zatrucia tlenkiem węgla domowników - powiedział strażak uczestniczący w akcji.

Strażacy oraz skutki żywiołu. / Fot. Paweł BednarczykStar 14.277 304L21 JRG Bełżyce. / Fot. Paweł BednarczykPo drewnianych pokryciach ścian w kamienicy ogień zdołał się przenieść również na sąsiadującą sień i dalej do drugiego sklepu - z prasą. Strażacy zdążyli wynieść wartościowe rzeczy ze sklepu i zapobiegli dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia.
- Jesteśmy pewni, że ogień wybuchł w sklepie. Szyba stopiła się w trakcie pożaru jednakże nie wykluczamy podpalenia lokalu - wyjaśnił jeden ze strażaków.

Akcja trwała do godziny 8.30, brało w niej udział 20 strażaków, straty wyniosły kilkanaście tysięcy złotych. Postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzi policja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+ za relacje i zdjęcia z akcji.
Pozdrawiam ze Star'achowic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Rzetelna informacja, witam serdecznie w serwisie link :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.