Facebook Google+ Twitter

Pożar luksusowego apartamentowca w stolicy Czeczenii

145-metrowy wieżowiec w centrum Groznego został niemal całkowicie zniszczony, po środowym pożarze. Ogień pojawił się między 4. i 5. piętrem budynku. Nikt nie został ranny.

Zdjęcie płonącego wieżowca w Groznym, na stronie telewizji Russia Today / Fot. screen/rt.comWedług portalu lifenews.ru, miejscowe służby ratunkowe dostały informacje o pożarze w zachodniej części apartamentowca "Olimp" otrzymały o godz. 18:15 czasu lokalnego. Czeczeńskie ministerstwo ds. nadzwyczajnych szybko na miejsce wysłało kilkadziesiąt jednostek strażackich, a w akcję opanowania ognia zaangażowanych jest ponad 300 strażaków. Ogień, który w błyskawicznym tempie rozprzestrzenił się na wyższe kondygnacje wieżowca, miał początkowo się pojawić pomiędzy 4. a 5. piętrem budynku. W porę udało się ewakuować wszystkie osoby znajdujące się w budynku, a jedna kobieta miała wyjść z niego z pomocą osób trzecich. Większość pomieszczeń w wieżowcu była niezamieszkana.

Akcję gaszenia pożaru utrudnia szybko rozprzestrzeniający się ogień - na pomoc zostały wezwane śmigłowce strażackie z Piatigorska (Kraj Stawropolski). Płonący wieżowiec znajduje się w kompleksie Grozny-City, częściowo oddany do użytku w 2011 r. W jego wnętrzu, zdaniem agencji ITAR-TASS mieści się 5-gwiazdkowy luksusowy hotel "Lincoln City" - jednocześnie największy w całym północnym Kaukazie. W jednym z wieżowców jest mieszkanie należące do francuskiej gwiazdy filmowej, Gerarda Depardieu. Ramzan Kadyrow, prezydent Republiki Czeczenii przyznał aktorowi status "honorowego mieszkańca".

Zniszczony wieżowiec w centrum Grozny, przed pożarem w 2011 r. / Fot. Салман ДW związku ze środowym pożarem rozpoczęto śledztwo, które ma wykazać naruszenia przepisów bezpieczeństwa pożarowego. Według wstępnych informacji, przyczyną pożaru w wieżowcu było zwarcie - podkreśla anonimowe źródło w lokalnej policji, w wypowiedzi dla portalu lifenews.ru. Będziemy rekontrować budynek i uczynić go jeszcze bardziej piękniejszym, z pomocą Boga - pisał w internecie Ramzan Kadyrow, prezydent Republiki Czeczenii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy już się złożył?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.