Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14931 miejsce

Pożar na złomowisku w Chwaszczynie. Pojawiły się wybuchy

Według relacji świadków pożar wybuchł około godziny 21-szej

Pożar w Chwaszczynie / Fot. Artur HampelW Chwaszczynie, przy ulicy Oliwskiej 185 na terenie firmy zajmującej się skupem złomu, kasacją pojazdów oraz sprzedażą opału wybuchł pożar.
W gaszeniu pożaru bierze udział kilkanaście jednostek straży pożarnej (mówi się nawet o ponad dwudziestu). Zapaleniu uległy prawdopodobnie części samochodów w postaci tapicerek, siedzeń oraz innych palnych elementów wymontowanych ze złomowanych aut.
Z pobliskiego miejsca pożaru usunięto samochód ciężarowy, na którym znajdowały się gazy techniczne.

Do tej pory nie wiadomo jak doszło do zaprószenia ognia.

Podczas pożaru ucierpiały również rosnące przydrożne drzewa. Akcję gaśniczą utrudniają porywy wiatru. Były też problemy ze zlokalizowaniem okolicznych hydrantów. Co jakiś czas dochodzi do niewielkich eksplozji. Najsilniejsza miała miejsce kilkanaście minut po północy. Wstrząs był odczuwalny w promieniu kilkuset metrów. Strażacy zapewniają, że nikomu nic się nie stało.

W wielogodzinnej akcji gaśniczej uczestniczyło ponad dwadzieścia jednostek wozów strażackich, co jakiś czas ogień się jednak odnawia i nie daje za wygraną.

Nad miejscem pożaru unosi się gęsty, drażniący dym. Z rozmów ze strażakami biorącymi udział w akacji gaśniczej wynika, że dogaszanie może potrwać nawet kilkanaście godzin.

Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja oraz właściciel składowiska złomu.

Pożar w Chwaszczynie / Fot. Artur HampelPożar w Chwaszczynie / Fot. Artur HampelPożar w Chwaszczynie / Fot. Artur HampelPożar w Chwaszczynie / Fot. Artur HampelPożar w Chwaszczynie / Fot. Artur HampelPożar w Chwaszczynie / Fot. Artur HampelPożar w Chwaszczynie / Fot. Artur HampelPożar w Chwaszczynie / Fot. Artur HampelPożar w Chwaszczynie / Fot. Artur HampelPożar w Chwaszczynie / Fot. Artur HampelPożar w Chwaszczynie / Fot. Artur HampelPożar w Chwaszczynie / Fot. Artur Hampel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.