Facebook Google+ Twitter

Pożar opanowany. 152-metrowy wieżowiec w centrum Stambułu uratowany

W godzinach przedpołudniowych, z nieustalonych przyczyn, wybuchł pożar w 42-piętrowym wieżowcu Polat Tower w Stambule. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin.

 / Fot. PAP/EPA/TOLGA ADANALI17 lipca w centrum Stambułu, w godzinach przedpołudniowych wybuchł potężny pożar. Palił się 42-piętrowy wieżowiec Polat Tower. Przez kilka godzin nad miastem wisiała gęsta chmura czarnego dymu. Od początku z pożarem dzielnie walczyli strażacy. Stosunkowo szybko go opanowali. Sprawnie ewakuowano ludzi z wieżowca. Na szczęście nie było ofiar. W wieżowcu są mieszkania, biura i sklepy.

Według serwisu gazeta.pl, 152-metrowy wieżowiec Polat Towers wznosi się nieopodal centrum biznesowego miasta. Na zdjęciach telewizji tureckiej i tureckiego oddziału TV CNN, które na bieżąco transmitowały przebieg akcji gaśniczej, można było oglądać ewakuowanych z budynku ludzi. Ewakuowano też pobliską stację benzynową i mieszkańców z kilku okolicznych budynków.

Turecka telewizja TRT pokazała przylot helikopterów straży pożarnej. Natychmiast podjęły akcję. Mieszkańcy dzielnicy i przechodnie zgromadzeni na ulicy obserwowali przebieg akcji strażaków, którzy z ogromnym poświęceniem na wysuwanych drabinach starali się dotrzeć możliwie najbliżej ogniska pożaru. Szybka i sprawna interwencja strażaków i helikopterów gaśniczych pozwoliła skutecznie zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia i opanowaniu żywiołu.

Z przekazów telewizyjnych wiemy, że ogień szalał na znacznej części elewacji wysokiego budynku. Według oficjalnych informacji podanych przez władze, płomienie nie dostały się do środka wieżowca i nikt nie ucierpiał.

Na zdjęciach telewizyjnych z miejsca pożaru było widać, że ogień szalał na całym narożniku wieżowca - od dachu do niemal parteru, a czarna chmura gęstego dymu unosiła się prawie nad całym miastem.

Nadpalone części elewacji i wyposażenia budynku, odpryskiwały i spadały na budynki w okolicy. Ich tlące się szczątki zaprószyły ogień w pobliskiej stacji benzynowej i sklepie. Służby porządkowe i gaśnicze zamknęły kilka ulic w okolicy wieżowca i ewakuowały setki ludzi - podaje serwis gazetaprawna.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.