Facebook Google+ Twitter

Pożar piwnicy w Skarżysku

Na klatce schodowej w jednym z bloków przy ul. Piłsudskiego w miejscowości Skarżysko-Kamienna zauważono dym.

W nocy z środy na czwartek 24 września 2009 r. około północy pojawiło się silne zadymienie na klatce schodowej w jednym z bloków przy ul. Piłsudskiego w miejscowości Skarżysko-Kamienna. Na miejsce zdarzenia przybyła Straż Pożarna ze Skarżysko - Kamienna. Ewakuowano 35 mieszkańców budynku. Następnie w bardzo trudnych warunkach i silnym zadymieniu oraz przy małej widoczności i w wysokiej temperaturze, przystąpiono do gaszenia pożaru.

Podczas prowadzenia akcji gaśniczej ratownicy zmuszeni byli pracować w aparatach dróg oddechowych ze względu na gęsty i gryzący dym. Mimo wspomnianych, bardzo ciężkich warunków ratownicy zdołali dotrzeć do ogniska pożaru, podając na które prąd wody w natarciu, zdołali szybko opanować sytuację.

Po ugaszeniu pożaru, którego źródłem były nagromadzone stare meble, ubrania oraz inne materiały palne w jednej z piwnic, ratownicy przystąpili do oddymienia i przewietrzenia poszczególnych kondygnacji budynku. W tym celu został wykorzystany wentylator spalinowy. Po przewietrzeniu i oddymieniu budynku oraz dokładnym sprawdzeniu innych pomieszczeń piwnicznych pod kątem zagrożenia pożarowego, mieszkańcy bloku mogli wrócić do swoich mieszkań. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji skarżyskich strażaków udało się uniknąć wielkiej tragedii.

Z pierwszych ustaleń wynika, że przyczyną powstania pożaru mogło być podpalenie. W przeciągu tygodnia to już drugi pożar piwnicy w tym bloku. Postępowanie wyjaśniające prowadzi skarżyska policja. Pożary piwnic należą do jednych z trudniejszych, jeżeli chodzi o taktykę ich gaszenia. Zwykle duże nagromadzenie materiałów palnych jest przyczyną wysokich temperatur panujących w tych pomieszczeniach podczas pożarów. Występuje też bardzo duże zadymienie, w szczególności w pomieszczeniach znajdujących się powyżej, co stwarza duże zagrożenie dla użytkowników lub mieszkańców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.