Facebook Google+ Twitter

Pożar w centrum Torunia

Dramatyczny przebieg akcji gaszenia pożaru kamienicy w centrum Torunia przyciągnął dużą uwagę tzw. "gapiów". Dwie jednostki straży pożarnej oraz jedna policji walczyły ze zbiegiem okoliczności oraz nieszczęśliwym fatum.

Szosa lubicka. / Fot. Patryk Młynek / Fot. Patryk MłynekJest godzina 16.40. Prawie wszyscy mieszkańcy Torunia spieszą się do domów na obiad po ciężkiej pracy. Jednak przedostanie się o tej porze przez Szosę Lubicką wcale nie jest takie proste. Bowiem utworzyło się tam przerażające zadymienie...

Ciepłe, poniedziałkowe popołudnie przerywa głośny okrzyk "pali się! o Boże pali się". Nagle z kamienicy wybiega starsza kobieta trzymając się za głowę. Za nią mieszkańcy całej kamienicy. Ktoś zadzwonił po straż pożarną i policję. Pożar z pozoru nie był wielki. Widać było olbrzymie kłęby dymu, unoszące się nad kamienicą. Przyjechała straż pożarna. Szybka akcja rozciągania węży strażackich początkowo przebiegała bez kłopotów. Strażacy postanowili odkręcić wodę z pobliskiego hydrantu. Jednak udało się to po pewnym czasie i nie bez problemów. Zwykły hydrant okazał się nie lada zagadką.

 / Fot. Patryk MłynekPrzyjechała jednostka policji. Funkcjonariusze zorientowali się w zaistniałej sytuacji. Ktoś im podpowiedział by zabezpieczyli teren i by zamknęli drogę (warunki były dość trudne). Dym przenosił się w stronę starego miasta.

 / Fot. Patryk MłynekPolicjanci zaparkowali radiowóz na ulicy i włączyli sygnał świetlny. Nie był to najszczęśliwszy pomysł - samochód policyjny widać było tylko z bliskiej odległości.

Okazało się potem, że zapaliła się piekarnia, której zaplecze miało bezpośrednie połączenie z kamienicą. Gdyby sytuacja potoczyła się inaczej, skutki mogły by być tragiczne. Po jakimś czasie poradzono sobie z tą sytuacją. Pomimo problemów doświadczenie wzięło przewagę nad złośliwością rzeczy martwych. Pożar opanowano, nikomu nic się nie stało. Strat materialnych oraz przyczyn pożaru niestety jeszcze nie znamy.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szybko, sprawnie i na temat. Fajne zdjęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.